Nesob'tan Afrika'ya Yardım Kampanyası

Nesob'tan Afrika'ya Yardım Kampanyası

(NESOB) tarafından açlıkla mücadele eden Afrika ülkeleri için düzenlenen yardım kampanyası düzenlenen törenle başladı.

Nesob'tan Afrika'ya Yardım Kampanyası
15.08.2011 17:20 | Son Güncelleme: 15.08.2011 17:20

Niğde Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği

(NESOB) tarafından açlıkla mücadele eden Afrika ülkeleri için düzenlenen yardım kampanyası düzenlenen törenle başladı.

NESOB Sosyal Tesislerinde düzenlenen törene, Niğde Valisi Alim Barut, AK Parti Niğde Milletvekilleri Alpaslan Kavaklıoğlu, Ömer Selvi, CHP Niğde Milletvekili Doğan Şafak ve Kızılay Şube Başkanı Uğur Sayın katıldı.

NESOB Başkanı Fahri Eker, törende yaptığı konuşmada, Afrika'da yaşanan drama seyirci kalmamak için NESOB'a bağlı 28 oda yönetiminin de desteğini alarak yardım kampanyası başlattıklarını söyledi.

Afrika'da 5 milyon çocuğun açlık nedeniyle ölüm tehlikesi altında olduğunu belirten Eker, insani yardım kampanyası için Niğde Valiliği'nden yetki belgesi aldıklarını ve yardımları makbuz karşılığında toplamaya başladıklarını kaydetti.

Eker, pirinç, toz şeker, un, tuz, makarna, nohut, pilavlık bulgur, mercimek, yarma buğday, çay, süt tozu, bebek maması ve sıvı yağ gibi gıdaların öncelikle kabul edileceğini ifade ederek, "Türk insanının kanında olan yardımlaşma duygusunun en güzel örneğini esnaf ve sanatkarlar olarak sergilemek istiyoruz. Komşusu açken tok yatmayan bir ulusun bireyleri olarak Türk halkı Afrika'da yaşanan bu drama seyirci kalmayacaktır. Halkımızın ve esnaf ve sanatkarlarımızın bu konuda duyarlı olacağına inanıyoruz" diye konuştu.

AK Parti Niğde Milletvekili Ömer Selvi ise NESOB Başkanı Ekerve birlik üyelerine teşekkür ederek, "Afrika'da yaşananlar hakikaten insanı duygulandıran, gönül dünyasını harekete geçiren, kalbini titreten bir hakikattir. Açlıkla mücadele eden insanlara destek vermenin herkesin görevi olduğunu düşünüyorum" dedi.

Milletvekili Alparslan Kavaklıoğlu da Ramazanın ruhuna uygun bir faaliyet içerisinde olduklarına dikkati çekerek, "Bizim inancımıza göre komşusu açken tok yatan bizden değildir. Bizim inancımız budur ve artık dünya çok küçülmüştür. Artık bütün dünya bizim komşumuz olmuştur. Bunu hem siyasette, hem ekonomide kabul etmek durumundayız. Bürokrat olarak Türkiye Acil Durum Genel Müdürlüğünde çalıştım. Uzun yıllar orada bu işlerin uluslararası koordinasyonunda bulundum. Önümüzdeki yıllarda dünyanın en büyük sorunu gıda ve su güvenliği olacak. Yani petrol, enerji olmayacak, işte bugün bunun küçük küçük işaretlerini görüyoruz" diye konuştu.

CHP Niğde Milletvekili Doğan Şafak ise Türk toplumunun yardımseverliğini, merhamet duygusunu yıllar boyunca devam ettirdiğini anlattı.

NESOB'un düzenlediği kampanyanın çok düşünceli bir adım olduğunu ve göğüslerini kabarttığını vurgulayan Şafak, kendilerine düşen görevin ise bu yardım kampanyasına destek vermek ve daha çok güçlenmesini sağlamak olduğunu kaydetti.

- NİĞDE

Kaynak: AA

Haber Yorumları
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title