Mersin'de Atm Soyguncuları Duman Çıkarınca Yakalandı

Mersin'de Atm Soyguncuları Duman Çıkarınca Yakalandı

Mersin'de Bir Bankanın Atm'sini Oksijen Kaynağı ile Açmak İsteyen 2 Kişi, Atm'den Çıkan Duman Farkedilince Kaçmaya Çalışırken Yakalandı.

Mersin'de Atm Soyguncuları Duman Çıkarınca Yakalandı

Mersin'de bir bankanın ATM'sini oksijen kaynağı ile açmak isteyen 2 kişi, ATM'den çıkan duman farkedilince kaçmaya çalışırken yakalandı.

Olay, İsmet İnönü Bulvarı Orduevi önünde bulunan Oyak Bank ATM'sinde meydana geldi. Edinilen bilgiye göre, ATM'nin para kasasını yanlarında getirdikleri oksijen kaynağı ile açmaya çalışan 2 kişi, ATM'den çıkan yoğun duman üzerine Orduevi'nde görevli askeri personel tarafından farkedildi. Askerlerin müdehale etmeye çalıştığı eldivenli 2 soyguncu, yanlarında getirdikleri malzemeleri bırakarak kaçmaya başladı. İhbar üzerine şüphelilerin yakalanması için bölgede çalışma başlatan Önleyici Hizmetler Şube

Müdürlüğü'ne bağlı motorize polis ekipleri, eşkali belirlenen 2 kişiyi, olay yeri civarında yakaladı. Soğuksu Polis Karakolu'na götürülen Adem G. ve Fatih Ö. adlı şahıslar, olayı gören askeri personel tarafından da teşhis edildi. Karakoldaki işlemlerinin ardından sorgulanmak üzere Emniyet Müdürlüğü'ne götürülen zanlılara, karakol çevresindeki bir esnaf tarafından saldırıda bulunuldu. Şüphelilerin bindirildiği polis otosunun camlarına vuran esnaf şahıs, "Nereden geliyorsunuz buraya, ekmeğimizi

yiyorsunuz, adi hırsızlar" diye bağırarak tepkisini dile getirdi.

Bu arada, olayın meydana geldiği ATM içindeki çanta, bomba uzmanlarınca incelendikten sonra açıldı. Çantanın içerisinden kasa açmakta kullanılan oksijen tüpü ve malzemeler çıktı. Polis, olay yerinde parmak izi araştırması yaparken, olayla soruşturmanın sürdüğü bildirildi.

(HK-OK-Y)