Mersin: AK Parti Milletvekili Er'den Açıklamalar

Mersin: AK Parti Milletvekili Er'den Açıklamalar

Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) Yaş Sebze Meyve ve Narenciye Araştırma Komisyonu Başkanı ve AK Parti Mersin Milletvekili Ali Er, 2007 Yılında Yapılacak Olan Genel Seçimlerde AK Parti'nin Tek Başına İktidar Olacağını Söyleyerek, "40 Yaşını Doldurmuş, Üniversite Mezunu Herkes Cumhurbaşkanlığı'na Aday Olabilir" Dedi.

Mersin: AK Parti Milletvekili Er'den Açıklamalar

Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) Yaş Sebze Meyve ve Narenciye Araştırma Komisyonu Başkanı ve AK Parti Mersin Milletvekili Ali Er, 2007 yılında yapılacak olan genel seçimlerde AK Parti'nin tek başına iktidar olacağını söyleyerek, "40 yaşını doldurmuş, üniversite mezunu herkes Cumhurbaşkanlığı'na aday olabilir" dedi.

Partisinin Erdemli İlçe Başkanlığı tarafından Alata Bahçe Kültürleri Araştırma Enstitüsü Dinlenme Tesisleri'nde düzenlenen AK Parti 7. Danışma Meclisi toplantısı'nda konuşan Milletvekili Er, son günlerde muhalif partilerin "Cumhurbaşkanlığı Seçimi" konusunda demokratik olmayan konuşmalar yaptığını söyledi. Parlamentonun istediği kişiyi Cumhurbaşkanı seçme hakkının bulunduğunu belirten Er, "Başbakanımız Recep Tayip Erdoğan, Cumhurbaşkanı seçilmesi konusunda demokratik davranarak toplumun görüşünü almadan hiçbir adım atmam diyor. Halkın görüşünü alarak hareket edeceğini söylüyor. Bu da Erdoğan'ın demokratik davrandığını gösterir. Eğer bu demokratik davranışı kabul etmek istemeyen varsa aradığı yere gitsin. 40 yaşını doldurmuş üniversite mezunu herkes Türkiye Cumhurbaşkanlığı'na aday olabilir. Biz TBMM'ye ve demokrasiye inanan insanlarız. Bu parlamento istediğini Cumhurbaşkanı seçer ve buna da yetkisi vardır" diye konuştu.

2007 Kasım ayında yapılacak olan genel seçimlerde de AK Parti'nin tek başına iktidara geleceğini söyleyen Er, partisinin iktidara geldiği günden bu yana çok başarılı hizmetlere imza attığını ancak bunları yeteri kadar kamuoyuna anlatmakta zorluk çektiklerini kaydetti. Er, dedikoduyu bırakıp yapılan hizmetlerin toplumun her kesimine aktarılması gerektiğini vurguladı.

Toplantıya, Mersin Milletvekili Mustafa Eyceoğlu, İl Başkanı Muhammed Mustafa Gültak, İlçe Başkanı Vehbi Aksay, belde belediye başkanları, il ve ilçe yöneticilerinin yanı sıra partililer de katıldı.

Kaynak: İHA