Kocaeli: Arabalı Vapurlarda Bayram Yoğunluğu

Kocaeli: Arabalı Vapurlarda Bayram Yoğunluğu

Kurban Bayramı Tatilini Evlerinin Dışında Değerlendirmek İsteyen Tatilciler, Eskihisar-topçular Arabalı Vapur İskelesi Önünde, Kilometrelerce Uzunlukta Araç Kuyrukları Oluşturdu.

Kocaeli: Arabalı Vapurlarda Bayram Yoğunluğu

Kurban Bayramı tatilini evlerinin dışında değerlendirmek isteyen tatilciler, Eskihisar-Topçular Arabalı Vapur İskelesi önünde, kilometrelerce uzunlukta araç kuyrukları oluşturdu.

Diğer senelerin aksine bu yıl sadece 4 gün olan Kurban Bayramı tatili nedeniyle, kısa da olsa, tatil beldelerine gitmek veya akraba ziyaretleri için yollara düşen vatandaşlar, deniz ve karayollarında yoğunluk yaşanmasına sebep oldu. Vatandaşlar, İzmit Körfezi'ni geçmek için akın ettikleri Eskihisar-Topçular Arabalı Vapur İskelesi'nde, kilometrelerce uzunlukta araç kuyrukları oluşturdu. Tatilciler, yaşanan yoğunluk nedeniyle feribota binebilmek için saatlerce beklemek zorunda kaldı. Kamyoncularda bayramda trafiğe çıkamayacakları için karayollarında ve iskelede yoğunluğun daha da artmasına sebep oldu. İstanbul Deniz Otobüsleri (İDO) İşletmesi de, yoğun talep karşısında sefer sayısını 12'ye çıkartarak, tatilcilerin kuyruk çilesine çözüm bulmaya çalıştı. Ayrıca normalde her 20 dakikada bir yapılan seferler de, kuyrukları kısa sürede eritmek için, vapurlar dolar dolmaz yapılmaya başlandı. İDO vapur sayısını arttırmanın yanı sıra İstanbul'dan da personel desteği alarak, tatilcilerin iskelede sorun yaşamamaları için çalışıyor. Ancak geçen yıllara göre, araç kuyrukları bu sene cumartesi arife günü akşam üzeri yoğunlaşmaya başladı ve diğer senelere göre de, daha akıcı bir trafik oluştu. Kilometrelerce uzunluktaki kuyruklar, araç sürücülerini sıkarken, durumu fırsat bilen seyyar satıcılar ve dilenciler, sürücülere bir şeyler satmaya ve dilenmeye çalıştı. Seyyar satıcıların bazıları işlerin çok iyi olduğunu söylerken, özellikle seyyar milli piyango satıcılarıysa, seyyarlardaki biletlerin sahte olduğu yönündeki bazı söylentiler nedeniyle, biletleri satamamaktan ve elde kalmasından yakındı. Eskihisar Feribot İskelesi'ndeki araç yoğunluğunun, gece geç saatlere kadar devam etmesi bekleniyor.

Kaynak: İHA