Kıbrıslı Türk Kadınlar Brüksel'e Çıkarma Yaptı...

Kıbrıslı Türk Kadınlar Brüksel'e Çıkarma Yaptı...

Aralarında Siyasi Partilerin Kadın Kolları ve Sivil Toplum Örgütü Temsilcilerinin de Yer Aldığı 30 Civarında Kıbrıslı Kadın, Kıbrıs Türklerine Uygulanan İzolasyonlara Karşı Ses Vermek Amacıyla Brüksel'de Bulunuyor.

Kıbrıslı Türk Kadınlar Brüksel'e Çıkarma Yaptı...

Aralarında siyasi partilerin kadın kolları ve sivil toplum örgütü temsilcilerinin de yer aldığı 30 civarında Kıbrıslı kadın, Kıbrıs Türklerine uygulanan izolasyonlara karşı ses vermek amacıyla Brüksel'de bulunuyor.

Yurtsever Kadınlar Birliği Başkanı ve Cumhurbaşkanı Mehmet Ali Talat'ın eşi Oya Talat öncülüğünde dün Brüksel'e giden Kıbrıslı Türk kadınlar, bugün bir dizi eylem yapacak.

AB Parlamentosu Hollanda Parlamenteri Emine Bozkurt'un ev sahipliğinde yapılacak etkinlikler kapsamında bugün Parlamento binasında "Hundred of Footsteps: Turkish Cypriot Womans Journey Agains Izolasion" (Yüzlerce Adım: Kıbrıs Türk Kadınının İzolasyonlara Karşı Yolculuğu) başlığı altında bir sergi düzenlenecek.

Serginin ardından Oya Talat ve Emine Bozkurt bir basın toplantısı düzenleyerek Kıbrıslı Türklere uygulanan izolasyonların kaldırılması amacını taşıyan etkinlikler hakkında ayrıntılı bilgi verecek.

Ardından AB Parlamenterleri onuruna Saat 17.00 sıralarında bir resepsiyon verilecek.

Oya Talat'ın bugün ayrıca Avrupa Kadın Lobisi Başkanı Kirspy Kolthoss'la da görüşmesi bekleniyor.

(MG-İÖZ-İÖZ-BA-D)

Kaynak: İHA