Kalkınma Bakanı Elvan Açıklaması
Haberler » Güncel » Kalkınma Bakanı Elvan Açıklaması - Haber

Kalkınma Bakanı Elvan Açıklaması

Kalkınma Bakanı Lütfi Elvan, "Türk milleti, nasıl Çanakkale'de bu coğrafyanın kaderine sahip çıktıysa, istiklal harbinde Türkiye'nin kaderine, toprak bütünlüğüne, istiklaline sahip çıktıysa, 15 Temmuz'da da gözü dönmüş, işgalci FETÖ terörüne karşı durarak, ikinci kez istiklalimize, bayrağımıza, vatanımıza, milletimize, demokrasimize ve milli irademize sahip çıkmış, Türkiye'yi uçurumun kenarından almıştır.

Kalkınma Bakanı Elvan Açıklaması

Kalkınma Bakanı , "Türk milleti, nasıl 'de bu coğrafyanın kaderine sahip çıktıysa, istiklal harbinde 'nin kaderine, toprak bütünlüğüne, istiklaline sahip çıktıysa, 15 Temmuz'da da gözü dönmüş, işgalci FETÖ terörüne karşı durarak, ikinci kez istiklalimize, bayrağımıza, vatanımıza, milletimize, demokrasimize ve milli irademize sahip çıkmış, Türkiye'yi uçurumun kenarından almıştır." dedi.


Elvan, 'in Gülnar ilçesinin kuruluş yıl dönümü dolayısıyla düzenlenen "100 Yıl Buluşması" etkinliğinde yaptığı konuşmada, bu buluşmada vatan, millet ve bayrak sevgisinin en iyi örneklerinden birinin sergilendiğini söyledi.


İstanbul Yenikapı Miting Alanı'nda düzenlenen "Demokrasi ve Şehitler Mitingi" gibi Gülnar'daki etkinliğin de birlik ve beraberlik göstergesi olduğunu ifade eden Elvan, hangi siyasi görüşe mensup olunursa olunsun ortak paydanın vatan, bayrak ve millet sevgisi olduğunu dile getirdi.


Elvan, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz'daki darbe girişiminin, vatandaşların mücadelesiyle engellendiğini belirterek, "Türk milleti, nasıl Çanakkale'de bu coğrafyanın kaderine sahip çıktıysa, istiklal harbinde Türkiye'nin kaderine, toprak bütünlüğüne, istiklaline sahip çıktıysa, 15 Temmuz'da da gözü dönmüş işgalci FETÖ terörüne karşı durarak, ikinci kez istiklalimize, bayrağımıza, vatanımıza, milletimize, demokrasimize ve milli irademize sahip çıkmış, Türkiye'yi uçurumun kenarından almıştır." diye konuştu.


Her ne olursa olsun Türk milletinin vatanını böldürtmeyeceğini söyleyen Elvan, şöyle devam etti:


"Bunlar, bu vatan hainleri, elbette bir üst aklın talimatı çerçevesinde hareket eden bir terör örgütüdür. Bunlar, yıllarca sevgi dediler, barış dediler, hoşgörü dediler. Meğerse bunlar, sevgi demekle ihanet demek istemişler, hoşgörü demekle vatan hainliği demek istemişler. Bizim bunlara karşı mücadelemiz sürecek. Allah'ın izniyle, hem kamu kurumlarımızda hem emniyetimizde hem Türk Silahlı Kuvvetlerimizde bunların kökü kazınacak."


Elvan, bir ve beraber olunursa hem Mersin'in hem Türkiye'nin daha güçlü olacağını ifade ederek, şunları kaydetti:


"Üstte gök çökmedikçe, altta yer yarılmadıkça Allah'ın izniyle, birliğimizi, beraberliğimizi ve dayanışmamızı devam ettireceğiz. Biz el ele, omuz omuza olursak bizim önümüzü kimse kesemez. 15 Temmuz darbe girişiminin ardından mega projelerimizden Yavuz Sultan Selim Köprüsü'nün açılışını yaptık. Bir iki ay sonra, dünyanın en büyük, denizin altından geçen tünellerinden biri olan Avrasya Tüneli'ni açacağız; iki katlı bir tünel. İnşallah önümüzdeki yıllarda dünyada bir ilk olacak olan, onun 3 katlısını yapacağız. 150 milyon yolcu kapasiteli dünyanın en büyük havalimanını yapıyoruz. Bizdeki bu dayanışma sürdükçe, kararlılık sürdükçe, sizlerin desteğiyle daha biz nice mega projeler gerçekleştiririz. Bundan emin olun. Biz bu güce ve kudrete sahibiz."


Mersin'de de çok sayıda projeye imza attıklarını, bazı çalışmaların da devam ettiğini anlatan Elvan, çalışmaların takipçisi olduklarını belirtti.


Etkinliğe, Mersin Valisi Özdemir Çakacak, milletvekilleri, Gülnar Belediye Başkanı Ahmet Günel ve vatandaşlar katıldı.


Elvan, daha sonra yeni açılan Gülnar Kültür Merkezi'ne geçerek, burada muhtarlarla bir araya geldi.

Kaynak: AA

Manşet

Haberler