Kahramanmaraş'ta "Off-Road Yarışları" Yapıldı

Kahramanmaraş'ta "Off-Road Yarışları" Yapıldı

Kahramanmaraş'ta "Off-Road Yarışları" yapıldı."Off-Road Yarışları", Kılavuzlu Mesire Alanı'ndaki parkurda gerçekleştirildi.

Kahramanmaraş'ta

Kahramanmaraş'ta "Off-Road Yarışları" yapıldı.

Kahramanmaraş Belediyesi ve Kahramanlar Off-Road Kulübü'nce düzenlenen

"Off-Road Yarışları", Kılavuzlu Mesire Alanı'ndaki parkurda gerçekleştirildi.

Kahramanlar Off-Road Kulübü Başkanı Alaaddin Yatalakoğlu, AA muhabirine yaptığı açıklamada, adrenalinin yüksek olduğu doğa sporunun Kahramanmaraş'ta ilk kez düzenlendiğini söyledi.

Yarışmaya Türkiye'nin her yerinden katılım olduğunu belirten Yatalakoğlu, 107 aracın geldiği yarışlara zamanın kısa olmasından dolayı çekilen kurayla 57 aracın katılabildiğini ifade etti.

Yatalakoğlu, "Yarışmaların Kahramanmaraş'ta yapılmasına Belediye Başkanı Mustafa Poyraz destek verdi. Kahramanmaraş doğa sporları için çok müsait bir yer. Bugün ilk etkinliğimizi gerçekleştirdik. Bundan sonra daha büyük etkinlikler düzenleyeceğiz. Kahramanmaraş'ın 10 kilometre ilerisinde kar var, 10 kilometre aşağısında ise yaz sezonu yaşanıyor. Bu şehirde bir günde dört mevsimi yaşamak mümkün."

Yarışmada, F1 Klasmanı'nda Beyşehir'den Mustafa Gül birinci, Osmaniye'den Necip Aydoğan ikinci, Çukurova'dan Durmuş Küçükyeşil üçüncü oldu.

F2 Klasmanı'nda Gaziantep'ten Cengiz Özdoğan, İstanbul'dan Engin Büyük ve Beyşehir'den Ömer Kondu ilk 3 sırayı paylaştı.

Bayanlar kategorisinde birinciliği Beyşehir'den Serhan Demir, ikinciliği Kahramanmaraş'tan Saadet Kaya, üçüncülüğü İstanbul'dan Nazlı Bilmen elde etti.

Dereceye girenlere plaket verildi.

- KAHRAMANMARAŞ