İzmir Başlık Parası İçin Dehşet Saçmış

İzmir Başlık Parası İçin Dehşet Saçmış

İzmir'in Kemalpaşa ilçesinde bir kişinin hayatını kaybettiği üç kişinin de yaralandığı olayın nedeninin, başlık parası olduğu ortaya çıktı.

İzmir'in Kemalpaşa ilçesinde bir kişinin hayatını kaybettiği üç kişinin de yaralandığı olayın nedeninin, başlık parası olduğu ortaya çıktı. Menan Oğuz'un kız kardeşinin kaçmasından sonra, barışmak için istedikleri 100 bin TL başlık parasının ödenmemesinden dolayı cinayeti işlediği belirlendi. Bu arada firarda olan katil zanlısının yakalanması için jandarmanın çalışmalarını sürdürdüğü belirtildi. Geçen 13 Mayıs Pazar günü Kemalpaşa'nın Ulucak Mahallesi'nde yaşanan olayda, fırın işleten 42 yaşındaki Sadrettin Yılmaz, imam nikahıyla birlikte yaşadığı Rahime Oğuz (27), 1 yaşındaki kızları Melis Yılmaz ve diğer yakınlarıyla işyerinde bulunduğu sırada, Menan Oğuz tabancasıyla rasgele ateş açmaya başladı. Eniştesi Sadrettin Yılmaz'ı öldüren, kız kardeşi Rahime Oğuz, 1 yaşındaki yeğeni Melis Yılmaz ve eniştesinin kız kardeşi Hülya Karaağaç'ı yaralayan Oğuz, kaçtı. Menan Oğuz, Bornova ilçesinde, kaçtığı araçla kazaya yapıp, üç kişiyi yaraladı. Kaza yerinden de kaçan ve halen firarda olan katil zanlısının yakalanması için jandarmanın başlattığı çalışmalar sürüyor.

CİNAYETİN NEDENİ ORTAYA ÇIKTI

Jandarmanın başlattığı soruşturma sürerken, olayın nedeni de ortaya çıktı. Buna göre Menan Oğuz'un kız kardeşi Rahime Oğuz'un Sadrettin Yılmaz ile kaçmasından sonra, barışmak için istedikleri 100 bin TL başlık parasının ödenmemesinden dolayı kurşun yağdırdığı belirlendi. Eşinin öldüğünden habersiz olan ve katil zanlısı kardeşinin biran önce yakalanmasını beklediklerini söyleyen Rahime Oğuz, yakınlarının evinde saklanmaya başladı. Burada soruları yanıtlayan Rahime Oğuz, Ben kaçarak evlendikten sonra ailem barışmak için önce 500 bin TL istedi. Ardından bunu 300 bin TL'ye sonra da 100 bin TL'ye indirdi. Ama eşimin parası olmadığı için bunu veremedi. Ben de ailemin benimle zaten konuşmayacağını söyleyip, parayı ödemesini istemedim. Sonra kardeşim beni telefonla aramaya başladı. Hatta eşimle de konuştu. Bu olayı para için yaptığını düşünüyorum. Ailemin para için böyle bir olayı yapacağı aklıma gelmezdi. Kardeşimin biran önce yakalanmasını ve cezalandırılmasını istiyorum dedi.

Kaynak: DHA