Hakurk Haberleri

Hakurk haber, Hakurk son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Hakurk - 08.07.2021
MSB: TSK ve MİT'in koordineli çalışması sonucu Irak'ın kuzeyindeki Hakurk bölgesinde tespit edilen 3 PKK'lı terörist hava harekatıyla etkisiz hale...
MSB: TSK ve MİT'in koordineli çalışması sonucu Irak'ın kuzeyindeki Hakurk bölgesinde tespit edilen 3 PKK'lı terörist hava harekatıyla etkisiz hale getirildi.
Hakurk - 02.07.2021
Güvenlik güçleri haziranda 98 PKK'lı teröristi etkisiz hale getirdi
Doğan'ın bu eylemlerin ardından Hakurk'ta sözde yönetici olarak görevlendirildiği, daha sonra sözde Irak öz savunma güçleri sorumlusu olduğu öğrenildi.
Hakurk - 22.06.2021
Son dakika gündem: Kırmızı kategoride aranan terörist, MİT operasyonuyla Süleymaniye'de etkisiz hale getirildi
Doğan'ın bu eylemlerin ardından Hakurk'ta sözde yönetici olarak görevlendirildiği, daha sonra sözde Irak öz savunma güçleri sorumlusu olduğu öğrenildi.
Hakurk - 11.06.2021
Şehit Teğmen Fikret Dinçer'in adının yaşatılacağı park törenle açıldı
Irak'ın Kuzey Hakurk'ta bulunan Zilok Tepe Üs Bölgesi'nde 23 Eylül 2019 tarihinde hain terör örgütünün saldırısı sonucu şehit olan Teğmen Fikret Dinçer'in anısını yaşatmak için ilçenin Merkez Mahallesi'nde Serik Belediyesi tarafından yaptırılan parka şehidin ismi verildi.
Hakurk - 19.04.2021
Zeytin Dalı Harekatı'nda sivillerin Afrin'den çıkışına izin vermeyen teröriste ağırlaştırılmış müebbet istemi
Hakurk bölgesinde 2009'a kadar nöbet tutma, mevzi kazma, erzak gömme, erzak getirme gibi faaliyetler yürüttüğünü anlatan terörist, bölgede bulunan teröristlerin "eylem birimi" olarak TSK'nin sınır hattındaki karakollarına yönelik taciz ateşi açma, askeri birliklerin geçişi sırasında yola mayın döşeme gibi eylemler yaptığını aktardı.
Hakurk - 05.04.2021
"Zap Suyu'nda boğuldu" denilen oğullarının PKK kampında olduğunu öğrenen ailenin acısı dinmiyor
"Bu nasıl bir vicdansızlıktır" Kaçırıldığı günden bu yana çocuğundan haber alamadığını belirten Adıyaman, şunları kaydetti: "Kuzey Irak'ta çocuğumu Hakurk'taki PKK'lıların içinde gördüm.
Hakurk - 03.04.2021
MSB: Irak kuzeyinde PKK'ya ait silah ve mühimmat ele geçirildi
MSB: Irak kuzeyinde PKK'ya ait silah ve mühimmat ele geçirildiMİLLİ Savunma Bakanlığı, Irak'ın kuzeyi Hakurk'ta terör örgütü PKK'ya ait çok sayıda silah ve mühimmat ele geçirildiğini duyurdu.
Hakurk - 21.02.2021
İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, canlı yayında soruları yanıtladı (3)
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın terörü kaynağında yok etme konsepti olduğunu aktaran Soylu, "Bu kaynak nedir? 1978 PKK'nın kuruluşu. İlk öldürülen siyasi, Edip Bucak. PKK'nın aslında kendini ilan ettiği bir eylemdir. 1979'da PKK 150 kadro elemanıyla beraber Suriye'ye geçti. Suriye'ye neden geçti? Orada kendisini eğitmek, felsefesini tam anlamıyla oturtmak ve ondan sonraki hedeflerini gerçekleştirebilmek için. Ardından, Haftanin, Metina, Zap, Avaşin, Basyan, Hakurk.
Hakurk - 16.02.2021
Bakan Soylu, Pençe Kartal-2 Harekatı ile ilgili TBMM Genel Kurulunu bilgilendirdi: (1)
Bu olaya ilişkin süreci, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başta olmak üzere 4,5-5 yıldır yaşadıklarını dile getiren Soylu, sözlerini şöyle sürdürdü: "Biz, bu ailelere sadece bir vatandaş muamelesi yapmadık, Allah şahittir, evlat olduk. Her üç ayda bir görüştük ama kimlerin nasıl görüştüğünü, bu ailelerimizi nasıl istismar etmeye çalıştıklarını, nasıl PKK'ya yönelik yeni bir alan açmak için çaba sarf ettiklerini söyleyeceğim. Hepimizin derdi, sadece benim derdim değil. Bu Meclis'teki herkesin, milletimizin derdi. Derdimiz ne bizim Gara'da? Niçin Avaşin-Basyan, niçin Hakurk, niçin Sinat-Haftanin? Niçin buralara giriyoruz? 2019 yılında terör örgütünün yaptığı tacizlerin yüzde 70'i o bölgelerden bize geldi.
Hakurk - 16.02.2021
Son dakika haberleri | Milli Savunma Bakanı Akar, Pençe Kartal-2 Harekatı ile ilgili TBMM Genel Kurulunu bilgilendirdi (1)
Hududa mücavir olan Sinat-Haftanin, Metina, Zap, Avaşin-Basyan ve Hakurk'taki teröristlerle mücadelenin uzun zamandır yoğun şekilde devam ettiğini ve buradaki teröristlerin büyük ölçüde etkisiz hale getirildiğini belirten Hulusi Akar, "Ancak bulunduğu konum ve arazi itibarıyla, sıradağlardan dolayı, buraya kadar ulaşmanın zorluğundan dolayı çeşitli şekillerde Gara'da harekat, operasyon bugüne kadar icra edilmemiştir.
Hakurk - 14.02.2021
Son dakika! Milli Savunma Bakanı Akar'dan "Pençe Kartal-2 Harekatı" açıklaması
Milli Savunma Bakanı Akar'ın direktifleri doğrultusunda harekata ilişkin bütün unsurlar tarafından gerekli hazırlıkların uzun süredir icra edildiğini belirten Güler, şunları söyledi: "Haftanin'de, Hakurk ve diğer bölgelerde yaptığımız faaliyetlerden sonra terör örgütü çok sıkıştı ve bütün ağırlıklarıyla Gara bölgesine yerleştiler.
Hakurk - 22.01.2021
Son dakika! Irak'ın kuzeyinde 3 PKK'lı terörist etkisiz hale getirildi
Son dakika haber... Milli Savunma Bakanlığı (MSB), Irak'ın kuzeyindeki Hakurk bölgesinde 3 PKK'lı teröristin etkisiz hale getirildiğini bildirdi.
Hakurk - 22.01.2021
MSB: "Irak'ın kuzeyindeki Hakurk bölgesinde tespit edilen 3 PKK'lı terörist, düzenlenen hava harekatıyla etkisiz hale getirildi."
MSB: "Irak'ın kuzeyindeki Hakurk bölgesinde tespit edilen 3 PKK'lı terörist, düzenlenen hava harekatıyla etkisiz hale getirildi.
Hakurk - 17.12.2020
Türkiye'de 2020 böyle geçti (8)
Etkisiz hale getirilenlerden birinin PKK'nın sözde Hakurk Eyalet sorumlusu "Agit Garzan" kod adlı Murat Kalko olduğu ve Terörden Arananlar Listesi'nde kırmızı kategoride yer aldığı tespit edildi.
Hakurk - 25.11.2020
Son dakika haberi... Güvenlik güçlerine teslim olan PKK'lı terörist: "Kandırıldığımı anlayınca kaçtım"
Güvenlik güçleri ve ailesiyle irtibata geçerek teslim olmak istediğini ilettiğini aktaran V.A, ifadesinde şunları belirtti: "İstanbul Beyoğlu'nda Demokratik Toplum Partisi (DTP) aracılığıyla Doğan isimli kişinin teşvik etmesi üzerine örgüte katıldım. Doğan isimli kişi de örgüt mensubuydu. Örgüt içerisindeyken herhangi bir eyleme katılmadım. Ben Hakurk bölgesinde Şervan diye isimlendirilen bir yerde eğitim gördüm.
Hakurk - 23.11.2020
MSB: "Son 1 ayda toplam 31 operasyon icra edilmiş, 80 terörist etkisiz hale getirilmiştir"
"Pençe operasyonları sonucunda bugüne kadar toplam 348 terörist etkisiz hale getirilmiştir" Irak'ın kuzeyinde PKK terör örgütüne karşı devam eden mücadelenin Hakurk ve Haftanin bölgelerinde; Pençe Harekatları ile başarıyla icra edildiğini belirten Aktop, "Önce Pençe-Kartal, ardından Pençe-Kaplan Harekatı ile bölgede yıllarca teröristler tarafından kullanılan geniş bir alanda kontrol sağlanmış ve terör örgütüne büyük bir darbe vurulmuştur.
Hakurk - 22.11.2020
Son dakika haberi... MSB'den faaliyetlere ilişkin bilgilendirme yapıldı Açıklaması
"Son bir ayda 8'i büyük, 23'ü orta çaplı olmak üzere toplam 31 operasyon icra edilmiş, 80 terörist etkisiz hale getirilmiştir." diyen Aktop, Irak'ın kuzeyinde PKK'ya karşı mücadelenin Hakurk ve Haftanin bölgelerinde Pençe harekatları ile başarıyla icra edildiğini bildirdi.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Hakurk Haberleri | Hakurk Haber - Haberler - Sayfa 2 - Hakurk haberleri, son dakika hakurk haber ve gelişmeleri burada. PKK/KCK'nın sözde Hakurk lojistik alan sorumlusu terörist, MİT'in operasyonuyla etkisiz hale getirildi.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Gizlilik Politikası] - [Çerez Politikası] - [Kişisel Verilerin Korunması] - [Hata Bildir] 6.8.2021 03:41:18. #1.14#

title