Hakkari: Hakkari'de Lüks Lamba Işığında Satış

Hakkari: Hakkari'de Lüks Lamba Işığında Satış

Hakkari'de Belediye Tarafından, Ramazan Bayramı Dolayısıyla Altay Caddesi Üzerinde Kurulan Halk Pazarında Satış Yapmalarına İzin Verilen Seyyar Satıcılar, Bir Kısmı Ateş Karşısında Isınırken Bir Kısmı İse, Lüks Lambalar Işığında Satış Yapıyor.

Hakkari: Hakkari'de Lüks Lamba Işığında Satış

Hakkari'de belediye tarafından, Ramazan Bayramı dolayısıyla Altay Caddesi üzerinde kurulan halk pazarında satış yapmalarına izin verilen seyyar satıcılar, bir kısmı ateş karşısında ısınırken bir kısmı ise, lüks lambalar ışığında satış yapıyor.

Düşük gelirli vatandaşların rahatlıkla alışveriş yapması için kurulan halk pazarında, akşam saatlerinde aydınlatma lambaları yetersiz kalınca seyyar satıcılar lüks lambaları ışığında satış yapıyor. Bir seyyar satıcı, halk pazarına olan ilginin ilin ekonomisi için umut verici olduğunu kaydederek, "Pazarın kurulmasıyla birlikte büyük sıkıntı yaşayan mağazalar, müşteri çekebilmek için yüzde 50'lere varan indirimler uygulamaktadır. Pazarın açılması bizleri sevindirmesine rağmen, akşamları caddenin bazı bölümleri karanlık olduğu için bir kısım esnaf arkadaşımız evlerinden getirdikleri lüks lambasıyla tezgahlarını aydınlatıyor. Belediyeden isteğimiz, bir dahaki bayramlarda açacağı halk pazarı yerlerini aydınlatmasıdır" dedi.

Kaynak: İHA