Haberler

Tan Sağtürk, Şahinkaya Kolejine Hayran Kaldı

Özel Şahinkaya Koleji, ünlü sanatçı Tan Sağtürk'ü konuk etti.

Özel Şahinkaya Koleji, ünlü sanatçı Tan Sağtürk'ü konuk etti. Söyleşi öncesinde Şahinkaya Dans Fabrikası tarafından hazırlanan 'Flash Mob' dans gösterisi tüm salonu coşturdu.

Gösterinin ardından sahneye çıkan yazar ve balet Tan Sağtürk, Şahinkaya öğrencilerinin yoğun ilgi gösterdiği söyleşide sanat geçmişi ve yürüttüğü projelerle ilgili bilgiler verdi.

Büyük başarılar elde ettiği dans kariyerini Tan Sağtürk Akademi çatısı altında yeni dansçılar yetiştirmek hedefiyle devam ettiren ünlü balet, "Ailem ve akrabalarımdan konservatuara gitmeme karşı çıkanlar olmuştu. Çünkü bizim toplumumuzda erkekler futbol oynar, kızlar dans eder anlayışı hâkim" şeklinde konuştu.

Öğrencilere mutlaka dansla ve sanatla ilgilenmeleri tavsiyesinde bulunan Tan Sağtürk, "Sizler bale yapmıyorsanız bile, mutlaka çocuklarınıza destek verin" dedi.

"Ben oyuncu değilim"

Televizyon şovları ve dizi oyunculuğu ile sorular üzerine, kendisinin de rol aldığı İkinci Bahar dizisinin Türk televizyon tarihinin en iyi dizisi olduğunu belirten Sağtürk, "Ben oyuncu değilim. Ama o diziden çok büyük oyuncular yetişti. Bugünlerde ekranlarda fazla görünmüyorum ve bu böyle devam edecek. Ancak kaliteli projeler olursa içinde yer alabilirim" açıklamasını yaptı.

Bursa'da henüz dans okulu açmayı düşünmediğini belirten Sağtürk, öğrencilerin sorularını da cevapladığı Tea&Talk Söyleşisi sonrasında kendi eserleri 'Ada Bale Gösterisinde Fındıkkıran' ve 'Uyuyan Güzel' isimli kitaplarını da Şahinkaya öğrencileri için imzaladı. Şahinkaya Koleji Büyük Sahne'de düzenlenen söyleşi ve imza gününden elde edilecek tüm gelir ise TEGEV'e (Türkiye Eğitim Gönüllüleri Vakfı) bağışlandı.

17 bin kişiye dans edecek

"Okulunuzdan ve sizlerin ilgisinden çok etkilendim. Burada olmak bana enerji verdi" diyen Tan Sağtürk, Şahinkayalıları önümüzdeki günlerde Ankara Arena'da 17 bin kişiye dans gösterisi yapacağı büyük organizasyona da davet etti.

Şahinkaya Eğitim Kurumları Yönetim Kurulu Üyesi Oğuzhan Şahinkaya tarafından teşekkür plaketi takdim edilen sanatçı, okulun hatıra defterinde kendisine ayrılan sayfayı da doldurdu.

Kaynak: Bültenler / Güncel

Tan Sağtürk Güncel Haberler

Tebliğ yapanlara vatandaştan tepki: Namazdan milleti soğuttunuz, defolun

Tebliğ yapanlara vatandaştan tepki: Namazdan milleti soğuttunuz, defolun

Seçime de toplantıya da damga vurdular! Vekillerin emekli için istediği zam oranı AK Parti'yi karıştırdı

Seçime de toplantıya da damga vurdular! Vekillerin emekli için istediği zam oranı AK Parti'yi karıştırdı

Brezilya'dan ithal edilen 27 bin angus dev gemiyle Türkiye'ye getirildi

Brezilya'dan ithal edilen 27 bin angus dev gemiyle Türkiye'ye getirildi

Bakmadan Geçme

Steam çöktü mü? 25 Mayıs Cumartesi Steam sorun mu var? Galatasaray'da seçim ne zaman, seçim bugün mü? Son Depremler! Bugün İstanbul'da deprem mi oldu? 25 Mayıs AFAD ve Kandilli deprem listesi! 25 Mayıs Ankara'da, İzmir'de deprem mi oldu? #128680 Yeni eğitim müfredatı onaylandı mı? Talim ve Terbiye Kurulu müfredatı onayladı mı? 25-26 Mayıs Konya'da elektrik kesintisi yaşanacak ilçeler! (GÜNCEL) MEDAŞ Konya elektrik kesintisi ne zaman bitecek? 25-26 Mayıs 2024 Antalya elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Antalya'da elektrikler ne zaman gelecek? 25 Mayıs 2024 Sayısal Loto çekiliş sonuçları açıklandı mı? Sayısal Loto sonuçları saat kaçta açıklanacak? Sayısal Loto CANLI izle! #128680 25-26 Mayıs Gaziantep elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Gaziantep'te elektrikler ne zaman gelecek? Gaziantep'te elektrik kesintisi! 25-26 Mayıs İstanbul elektrik kesintisi! ELEKTRİKLER NE ZAMAN GELECEK? İstanbul'da elektrik kesintisi! 25 Mayıs 2024 Resmi Gazete ATAMA KARARLARI! Bugünün kararları neler? 25 Mayıs Resmi Gazete yayımlandı! 32266 sayılı Resmi Gazete atamalar #128240 25-26 Mayıs Manisa elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Manisa'da elektrik ne zaman gelecek? Manisa'da elektrik kesintisi! KPSS sınav yerleri ne zaman açıklanacak 2024? #128196 25-26 Mayıs İzmir GEDİZ elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! İzmir'de elektrik ne zaman gelecek? İzmir'de elektrik kesintisi! Gaddar ne zaman final yapacak? #129300 #128250 25 Mayıs Ankara elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Ankara'da elektrikler ne zaman gelecek? Ankara'da elektrik kesintisi!
Meclis'e gelmesi beklenen düzenleme Erbakan'ı küplere bindirdi: Biz sokak hayvanlarının uyutulmasına karşıyız

Meclis'e gelmesi beklenen düzenleme Erbakan'ı küplere bindirdi: Biz sokak hayvanlarının uyutulmasına karşıyız

500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title