Haberler

Maltepe Belediye Meclisi Temmuz Ayı Toplantısında Konuştu

Abone Ol

Maltepe Belediye Meclisi, Maltepe Belediye Başkanı Ali Kılıç yönetiminde temmuz ayı olağan toplantılarının ilkini tamamladı. Toplantıda, Sivas ve Başbağlar katliamlarında ve 15 Temmuz'da hayatını kaybedenleri anan Başkan Kılıç, İsveç'te bir caminin önünde Kur'an-ı Kerim'in yakılmasını da kınadı.

Maltepe Belediye Meclisi, Maltepe Belediye Başkanı Ali Kılıç yönetiminde temmuz ayı olağan toplantılarının ilkini tamamladı. Toplantıda, Sivas ve Başbağlar katliamlarında ve 15 Temmuz'da hayatını kaybedenleri anan Başkan Kılıç, İsveç'te bir caminin önünde Kur'an-ı Kerim'in yakılmasını da kınadı.

Maltepe Belediye Meclisi'nin temmuz ayı olağan toplantıları başladı. Toplantıda Kılıç; Madımak, Başbağlar ve 15 Temmuz'da hayatını kaybedenleri andı ve Stockholm'de Kur'an yakılmasını kınadı. Kılıç, şunları söyledi:

"Kur'an-ı Kerim'e yönelik İsveç'te gerçekleşen korkunç provokasyonu kınıyorum. Nereden gelirse gelsin, insanların inançlarına saygısızlık yapılamaz. Bu nefret suçuna göz yuman yetkililer de suça ortak olmuşlardır. Gerekli tüm tepkileri devletimiz vermiştir. Ümit ederim ki bu tür olaylar bir daha gerçekleşmez. Biliyoruz ki inançlar arası bu tür kutuplaşmalar toplumlara zarar verir."

Ali İsmail Korkmaz'ı ve temmuz ayında hayatını kaybeden sanatçı ve yazarları da anan Başkan Kılıç, Kurban Bayramı'nda yapılan çalışmalarla ilgili de kamuoyuna bilgi verdi. İki gün süren Kent Çalıştayı ile Maltepe'nin sorunlarını tespit ettiklerini kaydeden Ali Kılıç, Cumhuriyet'in ikinci yüzyılında, seçim döneminde Maltepe için bir vizyon belgesi sunacaklarını söyledi.

Meclis üyeleriyle düzenlenen Orta Asya gezisi hakkında da açıklamalarda bulunan Kılıç, şöyle konuştu:

"100. YIL ŞEREFİNE ATATÜRK PARKI AÇACAĞIZ"

"Kazakistan'a bir gezi gerçekleştirdik. Türkistan eyaletine giderek Pir Ahmet Yesevi'nin kabrini gezdik. Burada, Cumhuriyet'imizin 100. yılı şerefine Atatürk Parkı ve büstü açacağız. Sonrasında Özbekistan'a geçtik. Burada da Taşkent, Buhara ve Semerkant'ta kültür-sanat alanlarında görüşmelerimiz oldu. Maltepe Belediye Tiyatro'muzun 'Cimri' oyunu yöresel sanatçılar ile sahnelendi. Ata yurdu olarak kabul ettiğimiz Orta Asya ile ana yurdumuz Anadolu arasında kök salacak yeni iş birliklerimiz olacak."

Grup konuşmaları sonrası gündemde yer alan 3. madde oybirliğiyle komisyonlara sevk edildi.

Kaynak: ANKA / Güncel

Ali Kılıç Maltepe İsveç Güncel Haberler

Bakmadan Geçme

12 Aralık 2023 Resmi Gazete ATAMA KARARLARI! Bugünün kararları neler? 12 Aralık Resmi Gazete yayımlandı! 32266 sayılı Resmi Gazete atamalar listesi! 12 Aralık Antalya elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Antalya'da elektrikler ne zaman gelecek? Son Depremler! Bugün İstanbul'da deprem mi oldu? 12 Aralık AFAD ve Kandilli deprem listesi! 12 Aralık Ankara'da, İzmir'de deprem mi oldu? Süper Loto sonuçları açıklandı mı? 12 Aralık Süper Loto kazanan numaralar neler? Süper Loto sonuçlarına ne zaman, nereden bakılır? 12 Aralık Konya elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Konya'da elektrik ne zaman gelecek? EURO 2032 Türkiye'den alınacak mı? 12 Aralık Gaziantep elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Gaziantep'te elektrikler ne zaman gelecek? 12 Aralık İstanbul elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER İstanbul'da elektrikler ne zaman gelecek? 12 Aralık Manisa elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Manisa'da elektrik ne zaman gelecek? Halil Umut Meler'i tekmeleyenler kim? Ankaragücü Ç. Rize maçı sonrası hakeme tekme atanlar yakalandı mı? 12 Aralık Ankara elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Ankara'da elektrikler ne zaman gelecek? 12 Aralık Adana elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Adana'da elektrikler ne zaman gelecek? TFF Faruk Koca kararı ne? Futbol Federasyonu Ankaragücü Başkanı hakkında karar verdi mi? Hakemler haftaya maça çıkmayacak mı? Hakemler neden maça çıkmama kararı aldı? Ankaragücü - Ç.Rizespor maç özeti! (VİDEO) Ankaragücü - Ç.Rizespor maçı özeti izle! Golleri kim attı, maç kaç kaç bitti?
1000
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title