Haberi Paylaş

Grup Yorum 3. Bağımsız Türkiye Konseri 14 Nisan'da

Grup Yorum 3. Bağımsız Türkiye Konseri 14 Nisan'da

Grup Yorum, Bağımsız Türkiye Konserini gelenekselleştirerek, ikincisini 2012'de 350 bin kişiyle yapmıştı.

Grup Yorum, ilki 2011'de 150 bin kişinin katılımıyla gerçekleşen Bağımsız Türkiye Konserini gelenekselleştirerek, ikincisini 2012'de 350 bin kişiyle yapmıştı. Bu yıl ise yine aynı yerde, Bakırköy Halk Pazarı'nda, 14 Nisan Pazar Günü "Bağımsız Türkiye" çağrısıyla 500 bin kişinin bir araya gelmesi hedefleniyor.

Ücretsiz olarak gerçekleşecek halk konserinde, Grup Yorum 500 bin kişiyi bir araya getirerek Bağımsız Türkiye'nin bir düş olmadığını bir kez daha haykıracak.

Daha yayınlanmadan el konulan yeni albüme ait iki şarkı da ilk kez bu konserde halkla buluşacak. 18 kişilik orkestra da Grup Yorum'a konser boyunca eşlik edecek.

İdil Halkoyunları Ekibi ve Beşik Halk Dansları Topluluğu da kimi şarkılarda dans gösterisi yapacak.

Her yıl olduğu gibi bu yıl da Grup Yorum'a birçok konuk sanatçı eşlik edecek. Grup Yorum'un söyleyeceği bazı şarkılarda solistlik yapacak sanatçılar ise şöyle: Adile Yadırgı, Sinan Tuzcu, Dolunay Soysert, Derya Alabora, Mehmet Aksoy, Bülent Emrah Parlak, Işıl Özgentürk, Hüseyin Turan, Ayla Yılmaz, Efkan Şeşen, Barış Atay, Eşber Yağmurdereli, Yaşar Kurt, Derya Petek, Apolas Lermi, Cahit Berkay, Erdal Bayrakoğlu, Grup Abdal, Hakan Yeşilyurt, Karmate, Marsis, Nejat Yavaşoğulları, Niyazi Koyuncu, Okşan Dede, Sadık Gürbüz, İsmail Hakkı Demircioğlu, Selçuk Balcı, Suavi, Yasemin Göksu...

Genco Erkal da okuyacağı şiirlerle konserde sahne alacak.

Listeye eklenecek diğer sanatçılar, önümüzdeki günlerde netleşecek.

Tarih: 14 Nisan Pazar

Yer: Bakırköy Halk Pazarı

Alana Giriş: 12.00

Konser Başlama Saati: 15.00

Kaynak: Bültenler / Güncel

Grup Yorum Bakırköy Türkiye Güncel Haberler

title