Galata Kulesi Haberleri

Galata Kulesi haber, Galata Kulesi son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Galata Kulesi - 01.05.2014
İstanbul'da 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü
Polisin herhangi bir müdahalede bulunmadığı gruptan bazı kişiler, cadde üzerinde otururken, bazıları da voleybol oynadı.  Taksim Meydanı'na çıkan cadde ve sokakların trafiğe açılmadığı ve önlemlerin sürdüğü görüldü. Meydandan İstiklal Caddesi'ne giriş ve çıkışlar kimlik kontrolüyle yapıldı.  Taksim Meydanı'na gitmek zorunda kalan turistler ise otel veya emniyet görevlileri nezaretinde gidecekleri yere ulaştı.  TOMA, ambulans ve itfaiye araçlarının park halinde beklediği meydana, görevliler, polis ve gazeteciler dışında kimse alınmadı.  İstiklal Caddesi'nde müdahale İstiklal Caddesi'nde izinsiz gösteri yapan yaklaşık 20 kişilik bir gruba, polis tazyikli suyla müdahale etti.  Galata Kulesi'ne inen yolu polis ekiplerinin barikatlarla kapatması üzerine bir araya gelen grup, slogan atarak, beklemeye başladı.
Galata Kulesi - 29.04.2014
Ardahanlı Gençlerin İstanbul Sevinci
Ardahan ve ilçelerinde yaşayan, daha önce İstanbul'u hiç görmemiş 40 öğrenci, Başakşehir Belediyesi'nin "Genç Yürekler Projesi" kapsamında İstanbul'u gezdi. Rehberler eşliğinde 1453 Panoramik Müze'yi ziyaret eden gençler, üç boyutlu tarihte uzun bir yolculuğa çıktı, İstanbul'un yaşayan tarihini hatırladı. Daha sonra Miniatürk Minyatür Türkiye Parkı'nı ziyaret eden gençler, Ayasofya'dan Selimiye'ye Galata Kulesi'nden Rumeli Hisarı'na, Safranbolu evlerinden Sümeli (Sümela) Manastırı'na, Kubbet-üs Sahra'dan Nemrut Dağı Kalıntılarına, Boğaziçi Köprüsü'ne kadar pek çok kültür ve medeniyetin izlerinin bir araya getirildiği Miniatürk'te İstanbul'u ve Türkiye'yi tanıma fırsatı buldu.
Galata Kulesi - 29.03.2014
İklim Değişikliği ile Mücadeleye Demirpark' da Katıldı
29 Mart, Cumartesi günü gerçekleşecek Dünya Saati 20.30 - 21.30 saatleri arasında WWF-Türkiye öncülüğü ile bütün Dünya ile birlikte Türkiye'de de kutlandı. DemirPark Alışveriş ve Yaşam Merkezi' de dış mekan aydınlatmalarını 29 Mart akşamı 20.30 - 21.30 saatleri arasında kapatılacak. Şehirlerin desteğini sembolik yapıların ışıklarını kapayarak gösterdikleri kampanya kapsamında, Paris'teki Eyfel Kulesi, Roma'daki Kolezyum, New York'taki Empire State Binası, Times Meydanı, Londra'daki Big Ben, Moskova'daki Kremlin Sarayı, Çin Seddi, Piramitler gibi dünyanın sembolleri arasında yer alan birçok ikonik yapı bir saatliğine kararacak. WWF-Türkiye Genel Müdürü Tolga Baştak ise, "Bu yıl Dünya Saati için 7000 şehirde 1.500'den fazla sembolik ve ikonik yapı bir saatliğine kararacak. Türkiye'den de Boğaz köprüleri, Ayasofya Müzesi, Beylerbeyi Sarayı, Beykoz Kasrı, Dolmabahçe Sarayı ve Saat Kulesi, Galata Kulesi, Ihlamur Kasrı, Küçüksu Kasrı, Topkapı Sarayı ışıklarını kapatarak kampanyaya destek oluyor" dedi.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Galata Kulesi Haberleri | Galata Kulesi Haber - Haberler - Sayfa 10 - Galata Kulesi haberleri, son dakika galata kulesi haber ve gelişmeleri burada. Bir Hayalin Gerçeğe Dönüşme Hikayesi.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Gizlilik Politikası] - [Çerez Politikası] - [Kişisel Verilerin Korunması] - [Hata Bildir] 26.10.2021 12:33:24. #1.16#

title