Düşün Taşın Derneği Düşün Taşın Junior'ı Kuruyor

Düşün Taşın Derneği Düşün Taşın Junior'ı Kuruyor

Düşün Taşın Derneği geleceğe yatırım yapma adına Düşün Taşın Junior'ı kuracağını açıkladı.

Düşün Taşın Derneği Düşün Taşın Junior'ı Kuruyor

Bir gençlik oluşumu olan Düşün Taşın Derneği Beyoğlu Belediyesi Gençlik Merkezi'nde yeni etkinlik dönemini büyük bir coşku ile açtı.

Düşün Taşın Derneği programda 2011 yılı içerisinde yapmış oldukları çalışmalar ve 2012 içinde yapmayı planladığı projeleri açıkladı. Düşün Taşın Derneği, geleceğe yatırım yapma adına Düşün Taşın Junior'ı Ocak 2012'de kuracağını da katılımcılar ile paylaştı.

2012 yılında, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı ile 19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı tarihleri arasında "Gelecek Okumaktır" projesini hayata geçirmeyi planlayan Düşün Taşın Derneği, "Gelecek Okumaktır" projesi ile tüm Türkiye'de kitap okuma bilincini ve okuma sevgisini artırmak ve kamuoyu oluşturmak için çalışmalara da start verdi.

Dernek olarak artık daha güçlü olduklarını vurgulayan Yönetim Kurulu Başkanı Selim Çavuş, Düşün Taşın'ın 39 üniversitede temsilcileri olduğunu ve bu sene onlarla birlikte ortak projeler üreteceklerini söyledi. Çavuş, "Derneğin bu yılki hedefi; yeni dönemde yeni ekip ve projeleri ile daha çok kişiye ulaşarak kitap okuma bilincini ve okuma sevgisini artırmaktır" diye konuştu.

Beyoğlu Gençlik Merkezi'nde gerçekleşen lansman programına Bayrampaşa Kaymakamı Abdülkadir Yazıcı, çeşitli üniversitelerden akademisyenler ve çok sayıda genç davetli katıldı.

Programda tüm davetliler birlikte amfi tiyatroda 59. Kitap Okuma Günleri gerçekleştirerek yeni dönemin açılışı yapıldı.