Donald Trump: ABD Nükleer Kapasitesini Artırmalı
Haberler » Dünya » Donald Trump: ABD Nükleer Kapasitesini Artırmalı - Haberler

Donald Trump: ABD Nükleer Kapasitesini Artırmalı

ABD Başkanı Donald Trump, ABD'nin nükleer silah deposunu genişletmesi ve 'en tepede' olduğunu göstermesi gerektiğini söyledi.

Donald Trump: ABD Nükleer Kapasitesini Artırmalı

'a konuşan ABD Başkanı Trump, nükleer silah kapasitesinde ABD'nin geride kaldığını söyleyerek, ülkesinin nükleer silah kapasitesinin genişlemesini ve 'en tepede' olduğunu göstermesi gerektiğini söyledi.

TRUMP 'TEK TARAFLI' ANLAŞMAYA KARŞI

Sputnik'in haberine göre ile ilişkiler konusunda da görüşünü bildiren Trump, Rusya'nın silahların kontrolü anlaşmalarına aykırı olarak yeni kruz füzeleri sevk ettiğini, Rusya Devlet Başkanı ile görüşmeleri durumunda bu konuyu da gündeme getireceğini belirtti. Trump ayrıca, Rusya'yla nükleer silahların azaltılması konusunda 'tek taraflı' bir anlaşmaya karşı olduğunu belirtti.

JAPONYA VE 'YE SAVUNMA SİSTEMLERİ YERLEŞTİRİLEBİLİR

Kuzey Kore'nin balistik füze denemeleriyle ilgili 'çok öfkeli' olduğunu belirten Trump, buna karşılık Japonya ve Güney Kore'ye füze savunma sistemleri yerleştirebileceklerini, ancak öncelikle konuşacak şeyler bulunduğunu söyledi.

Trump, Çin'in, Pyongyang üzerinde baskı oluşturarak 'istediği taktirde kolaylıkla Kuzey Kore sorununu çözebileceğini' söyledi.

Manşet

Haberler