Beko Basketbol Ligi

Beko Basketbol Ligi'nde Antalya Büyükşehir Belediyespor, Lig Lideri Namağlup Türk Telekom'u Yenerek Kendi Sahasında Oynadığı İlk Maçı Kazanmayı Başardı.

Beko Basketbol Ligi

Beko Basketbol Ligi'nde Antalya Büyükşehir Belediyespor, lig lideri namağlup Türk Telekom'u yenerek kendi sahasında oynadığı ilk maçı kazanmayı başardı.

Antalya Atatürk Spor Salonu'nda oynanan ve normal süresi 88-88 berabere biten maçın uzatma bölümlerinde çekişmeli bir mücadelenin ardından Antalya Büyükşehir Belediyesi, rakibi Türk Telekom'u 99-98 mağlup etmeyi başardı. Antalya'da ilk kez kendi saha ve seyircisi önünde mücadele eden Antalya Büyükşehir Belediyesi, galibiyetin sevincini taraftarları ile kutladı. Maçın ardından konuşan Antalya Büyükşehir Belediyespor oyuncularından Ersin ve Can, kendi sahalarında oynadıkları ilk maçı kazandıkları için çok

mutlu olduklarını belirterek, maç boyunca kendilerine destek olan taraftarlara teşekkür etti.

Antalyaspor Antrenörü Orhun Ene, 5 haftadır deplasmanda oynadıklarını hatırlatarak, "Bu hafta ilk defa kendi saha ve seyircimiz önünde oynadık. Lig başından bu yana bir türlü istediğimiz basketbolu oynayamadık. Bugün de 4. periyotta 10 sayı geri düşmemize rağmen oyuncularımızın kazanma hırsı son saniyelerde beraberliği getirdi. Uzatma bölümünde maçı kazanmasını bildik. Çok iyi bir takımla oynadık. Böylesine başarılı bir takımı yenmekten dolayı mutluyuz. Bu başarımızı önümüzdeki haftalarda da devam

ettirmek arzusundayız" şeklinde konuştu.

Türk Telekom Antrenörü Ercüment Sunter ise, Antalaya Büyükşehir Belediyesi'ni galibiyetinden dolayı kutlayarak, "Çok iyi bir mücadele ortaya koydular. Güzel bir atmosferde oynanan müsabakada her şey güzeldi. Avrupa kupası maçlarından sonra yaşadığımız yorgunluk vardı. Çok kritik hakem kararları vardı. Her şeye rağmen yolumuza devam ediyoruz" diye konuştu.

(AT-MFS-OK-S)