Bakan Yılmaz, Partililerle Bir Araya Geldi

Kalkınma Bakanı Cevdet Yılmaz, "30 Mart'ta yapılacak seçimler adete bir referandumdur" dedi.

Bakan Yılmaz, Partililerle Bir Araya Geldi

Kalkınma Bakanı Cevdet Yılmaz, "30 Mart'ta yapılacak seçimler adete bir referandumdur. Başbakandan mı, başbakana saldıranlardan mı yanayız, istikrardan mı, istikrarın bozulmasından mı yanayız. Çözüm sürecinden mi yoksa çözüm sürecini sabote etmek isteyenlerden mi yanayız" dedi.

Partisinin seçim çalışmalarına katılmak ve temaslarda bulunmak üzere Ağrı'ya gelen Bakan Yılmaz, AK Parti seçim bürosunda vatandaşlara hitap etti.

Yılmaz, dün Kars'ta Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) Kars Bölge Müdürlüğü'nde çok acı bir gün yaşadıklarını belirterek, hayatını kaybeden TÜİK çalışanlarına Allah'tan rahmet, ailelerine başsağlığı diledi. Bugün de Mersin'den acı haber alındığını söyleyen YIlmaz, trenle minibüsün çarpışması sonucu yaşamını yitirenlere Allah'tan rahmet, ailelerine başsağlığı ve sabır dilediğini kaydetti.

Bu seçim sürecinin kardeşlik, demokrasi şenliği ve huzur ortamında geçmesinin çok önemli olduğunu vurgulayan Yılmaz, şöyle devam etti:

"Vatandaşın özgür iradesiyle yaptığı tercihe herkesin saygı göstermesi gerekir. Baskıyla alınan oyun bir kıymeti yoktur. Kıymetli olan oy siyasi destek, insanların özgür iradelerinde verdiği destektir. Özgür iradeyle verilmeyen bir siyasi desteğin bir anlamı yoktur. Bazı partiler maalesef vatandaş bana oy verirse iyi diyorlar, oy vermezse kötü diyorlar, biz böyle parti değiliz. Biz vatandaşın yaptığı bütün tercihlere saygılı olan partiyiz. Eğer vatandaş bize oy vermemişse biz vatandaşı suçlamayız. Biz kendimize bakarız, nerede eksik kaldık deriz. Vatandaşımızın tercihine saygı gösteren bütün politikaların da milleti esas alan, milletin değerlerini esas alan partiyiz."

Kapı kapı dolaşıp, vatandaşın sandık başına davet edilmesini anlatan Yılmaz, bu vatandaşlık görevini herkesin yapması gerektiğini belirtti.

Yılmaz, Ağrı Belediye Başkanı Hasan Arslan'ın kentte iyi çalışmalar yaptığını söyleyerek, "Belediye başkanı, Ağrı'nın geleceğine altyapı yatırımı yaptı. Maalesef altyapı yatırımları biraz nankör oluyor. Yerin altında olduğu için kimse bu yatırımları görmüyor. Şuurlu bilinçli insanlar bunun kıymetini bilirler. Ağrı'da altyapımızı büyük oranda tamamladık, şimdi inşallah önümüzdeki dönem üst yapıya yöneleceğiz" dedi.

"Çözüm sürecini başarılı bir şekilde tamamlayacağız"

Bakan Yılmaz, Ağrı'ya önemli hizmetler yaptıklarını ancak huzur ve kardeşlik ortamı olan çözüm sürecinin bu hizmetlerden çok daha önemli olduğunu vurgulayarak, "Başbakanımız, AK Parti, gövdesini taşın altına koyarak bu çözüm sürecini başlattı. Çok şükür bir yılı aşkın süredir şehit haberi alınmıyor, analar ağlamıyor. Çözüm sürecini başarılı bir şekilde tamamlayacağız. Bu çözüm sürecini istemeyenler var, eski günler geri gelsin diye düşünenler var, çözüm sürecini sabote etmek isteyenler var. Bunu yapanlar öncelikle başbakana, sonra da AK Parti'ye saldırıyorlar. Diyorlar ki başbakan, AK Parti güçsüz olursa bu çözüm süreci de yürümez. Güçlü hükümet, lider olmadan böyle zor bir mesele çözülmezdi" şeklinde konuştu.

Bu seçimin artık yerel seçimin de genel seçimin de ötesine geçtiğini söyleyen Yılmaz, şunları kaydetti.

"30 Mart'ta yapılacak seçimler adete bir referandumdur. Başbakandan mı, başbakana saldıranlardan mı yanayız, istikrardan mı, istikrarın bozulmasından mı yanayız. Çözüm sürecinden mi, yoksa çözüm sürecini sabote etmek isteyenlerden mi yanayız. Ağrı gür bir sesle biz yeni Türkiye'den yanayız eski Türkiye'yi istemiyoruz diyecektir. Ekonomiden, sosyal hayattan, kalkınmadan, gelişmeden yanayız diyecekler. 30 Mart'ta sandıklardan gümbür gümbür AK Parti çıkacak. Bundan sonra kamu yatırımlarının yanı sıra en fazla üzerinde duracağımız özel sektör yatırımları olacak. Çünkü özel sektör olmadan bir bölgenin kalkınması mümkün değil. Sadece kamu yatırımlarıyla olmuyor. Ağrı'yı teşvik kapsamına aldık en büyük teşvikleri veriyoruz fakat en büyük teşvik huzur ortamıdır. Buralarda daha fazla refah istihdam oluşturacağız gençlerimize çocuklarımıza daha iyi bir gelecek hazırlayacağız."

Kaynak: AA