Yücel Yılmaz Seçim Sonuçları

Yücel Yılmaz Seçim Sonuçları

31 Mart seçimlerinde AK Parti Balıkesir büyükşehir belediye başkan adayı Yücel Yılmaz oldu.

Yücel Yılmaz Seçim Sonuçları

31 Mart seçimlerinde AK Parti Balıkesir büyükşehir belediye başkan adayı Yücel Yılmaz oldu. AK Parti adayı Yücel Yılmaz, Balıkesir büyükşehir belediye başkanlığı yarışında yüzde kaç oy aldı? Balıkesir büyükşehir belediyesini hangi aday kazandı? 31 Mart yerel seçimlerine büyük bir özveriyle hazırlanan AK Parti Balıkesir büyükşehir belediye başkan adayı Yücel Yılmaz ile ilgili seçim sonuçları ve Balıkesir büyükşehir belediyesi aday yarışı bilgilerine haberimizden ulaşabilirsiniz.

Türkiye, 31 Mart'ta belediye başkanı, belediye meclis üyesi ve muhtarlarını seçmek için sandığa gitti. Partilerin hummalı çalışmaları sonucu sandıklar açıldı ve yerel seçimde adayların aldığı oy oranları belli oldu. Seçime AK Parti, CHP, MHP, İYİ Parti, Vatan Partisi, SP, TKP, BBP, DP, HDP, BTP ve DSP olmak üzere 12 parti katıldı. AK Parti Balıkesir büyükşehir belediye başkan adayı Yücel Yılmaz oldu. Seçim sonuçlarının açıklanması ile birlikte Balıkesir büyükşehir belediyesini kim kazandı? sorusu merak konusu oldu. Balıkesir aday yarışı ve Balıkesir seçim sonuçlarını merak ediyorsanız doğru adrestesiniz. İşte detaylar…

Balıkesir Seçim Bilgileri

  • Balıkesir büyükşehir belediyesi için toplam sandık sayısının 3.382 olduğu belirlendi.
  • Balıkesir büyükşehir belediyesi için açılan sandık sayısının ise 3.382 olduğu da netleşen bilgiler arasında.
  • Balıkesir büyükşehir belediyesi için katılım oranının ise % 86,67 ile kayıtlara geçtiği görülüyor
  • Balıkesir büyükşehir toplam seçmen sayısının ise 942.830 olduğu belirlendi.
  • Balıkesir büyükşehir belediyesi seçimi için oy kullanan toplam seçmen sayısının ise 817.175 adet olduğu da yine netlik kazanan bilgiler olarak karşımıza çıkıyor.

AK Parti Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Yücel Yılmaz Oy Oranları ve Seçim Sonuçları

31 Mart yerel seçimlerinde AK Parti Balıkesir büyükşehir belediye başkan adayı olarak gösterilen Yücel Yılmaz, Balıkesir yarışında % 47,74 oranında aldığı oy ile 1'nci oldu. Cumhur İttifakı ittifakı adayı Yücel Yılmaz toplamda 374.928 adet oy sayısına ulaştı.

Yücel Yılmaz Kimdir?

Anadolu Universitesi İngilizce Öğretmenliği mezunu. Özel bir tekstil firmasında İthalat-İhracat Sorumluluğu yaptı. İngilizce Öğretmenliği yaptı. Balıkesir Ticaret Odası Meclis Başkanlığı Karesi Kurucu Belediye Başkanlığı yaptı.

AK Parti Balıkesir büyükşehir belediyesi için yarışa giren diğer adayların da aldığı oy oranlarını detaylı olarak incelemek istiyorsanız tıklayınız.