Üniversite Öğrencileri, Formasyon Dersi İçin Destek İstedi

Üniversite Öğrencileri, Formasyon Dersi İçin Destek İstedi

Sivas Cumhuriyet Üniversitesi Fen-edebiyat Fakültesi Son Sınıf Öğrencisi Bir Grup, İl Genel Meclis Başkanı Sedat Özata'yı Makamında Ziyaret Ederek, Pedagojik Formasyon Derslerinin Cumhuriyet Üniversitesi'nde de Verilmesi Konusunda Destek İstedi.

Üniversite Öğrencileri, Formasyon Dersi İçin Destek İstedi
07.01.2010 21:49 | Son Güncelleme: 07.01.2010 21:49

Sivas Cumhuriyet Üniversitesi Fen-Edebiyat Fakültesi son sınıf öğrencisi bir grup, İl Genel Meclis Başkanı Sedat Özata'yı makamında ziyaret ederek, pedagojik formasyon derslerinin Cumhuriyet Üniversitesi'nde de verilmesi konusunda destek istedi.

Öğrenci grubu adına konuşan Yaşar Abanoz, Yüksek Öğretim Kurumu'nun, öğretmen olarak atanmak isteyen Fen-Edebiyat Fakültesi öğrencilerinin, 2009-2010 öğretim yılından itibaren üniversitelerde pedagojik formasyon dersi almalarına karar verdiğini, ancak şu anda 8 üniversitede bu derslerin alınabileceğini söyledi.

Bu 8 üniversite içerisinde Sivas Cumhuriyet Üniversitesi'nin olmadığını kaydeden Abanoz, "Araştırmalarımız sonucunda bu kararın siyasi olduğunu öğrendik. Fakat bu sadece bir siyasi mesele değil aynı zaman da memleket meselesidir. Ben Sivaslıyım diyen herkes bize destek olmalı. Bu konuda herhangi bir parti isminin önemi yok. Eğer bu formasyon dersi Sivas'a verilmezse Fen- Edebiyat Fakültesi okumak isteyen öğrenciler ÖSS'de Sivas' tercih etmez. Bu durum hem Sivas ekonomisine hem de üniversiteye zarar verir." dedi.

Yaşar Abanoz, konunun en geç şubat ayında çözülmesi gerektiğini, sürenin uzaması durumunda ise Cumhuriyet Üniversitesi Fen-Edebiyat Fakültesi son sınıf öğrencilerinin pedagojik formasyon derslerinden faydalanamayacağını sözlerine ekledi.

İl Genel Meclis Başkanı Sedat Özata da öğrencilerle aynı fikirde olduğunu ifade etti. Bölge milletvekilleri ve AK Parti Sivas İl Başkanı ile bu konuyu görüştüklerinin belirten Özata, "Milletvekillerimiz, 16 Ocak tarihinde Sivas'ta olacaklar. O zaman sizleri de çağıracağız ve bu konuyu masaya yatıracağız." diye konuştu.

(CİHAN)

Kaynak: CHA

Haber Yorumları
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title