Türkiye 3. Futbol Ligi'ne Yükselme Maçları

3. Lig'e Yükselme 1. Kademe Adana Grubu Maçları Başladı.

Türkiye 3. Futbol Ligi'ne Yükselme Maçları

3. Lig'e yükselme 1. kademe Adana Grubu maçları başladı.

Muharrem Gülergin Stadı'nda oynanan günün ilk maçında Kayseri Pansu Şekerspor, Niğde 51 Niğdespor takımını normal süresi 1-1 sona eren maçta penaltılarda 5-3 mağlup ederek eledi. Diğer maçta Nevşehir Narspor, Aksaray Karadenizspor'u 2-0 mağlup ederek ikinci tura kaldı.

Kayhan Kaynak Kardeşler Stadı'nda oynanan günün diğer karşılaşmalarında ise Ankara Çubukspor, Afyon Demirspor ile karşı karşıya geldi. Normal süresi ve uzatmaları golsüz sona eren maçta penaltılarda 5-4'lük üstünlük sağlayan Ankara Çubukspor, Afyon Demirspor'u ilk turda saf dışı etti. Kayseri Argıncıkspor ise, Konya Karapınar Belediyespor'a 2-0 mağlup olarak elendi.

Adana Grubu'nda ikinci tur maçları, cuma günü Adana 5 Ocak Stadı'nda yapılacak. Saat 14.00'de Kayseri Pansu Şekerspor-Nevşehir Narspor, saat 16.30'da ise Ankara Çubukspor ile Konya Karapınar Belediyespor karşı karşıya gelecek. Kazananlar final oynayacak. Grup birincisi, pazar günü 5 Ocak Stadı'nda saat 18.30'da oynanacak maç sonunda ortaya çıkacak.

Adana Grubu'nun birincisi, Konya, Kayseri ve Nevşehir Grupları'nın birincileri ile bir sonraki hafta 2. kademe maçlarında karşı karşıya gelecek.

(DF-MFS-CC-S)

Kaynak: İHA