Taksicilerin Eylemi Sona Erdi

Taksicilerin Eylemi Sona Erdi

İstanbul'da Meslektaşlarının Öldürülmesini Protesto Eden Taksicilerin Eylemi Sona Erdi. Trafik Kapatıp Slogan Atan Onlarca Taksicinin Barbaras Bulvarı'nda Başlattıkları Eylem, Seyrantepe'deki Taksiciler ve Şoförler Odası Cemiyeti Önünde Noktalandı.

Taksicilerin Eylemi Sona Erdi

İstanbul'da meslektaşlarının öldürülmesini protesto eden taksicilerin eylemi sona erdi. Trafik kapatıp slogan atan onlarca taksicinin Barbaras Bulvarı'nda başlattıkları eylem, Seyrantepe'deki Taksiciler ve Şoförler Odası Cemiyeti önünde noktalandı.

Cemiyet binası önünde kontak kapatan taksiciler, burada da bir süre slogan atarak seslerini duyurmaya çalıştı. Cemiyet yetkililerinin aşağıya inmesi için seslenen taksicilerin isteği üzerine bir açıklama yapan Taksiciler ve Şoförler Odası Cemiyeti Başkan Vekili Cem Sert, "Biz artık geceleri işe çıkmaya korkuyoruz. Belki de bir daha işe çıkmamayı bile düşünüyoruz. Çünkü can güvenliğimiz yok ve buraya gelen arkadaşlarlada bu konuyu konuşacağız" dedi. Taksici esnafına yeni çıkan zırhlı araçları gösterdiklerini ancak bu taksilerin maliyette çok pahalı olduğunu ifade eden Sert, "Biz zırhlı araç gösterdik. Bunun ÖTV'si ve KDV'si çok yüksek. Zırhlı araçlarımız çok güzel. Biz buraya getirdik, gösterdik ama maliyeti 10 bin YTL'nin üstünde. Devletin bize kolaylık göstermesini istiyoruz" diye konuştu. Polis, cemiyetin çevresinde yoğun güvenlik önlemleri alırken, eylem Sert'in yaptığı açıklamadan sonra sona erdi.

Beşiktaş'ta Fahrettin Berber adlı bir taksici, aracına müşteri olarak aldığı 2 kişinin bıçaklı saldırısı sonucu hayatını kaybetmişti.

(MH-AS-OK-Y)