"Sonsuzluğa Bırakılan İzler" Fotoğraf Sergisi Açıldı

"Sonsuzluğa Bırakılan İzler" Fotoğraf Sergisi Açıldı

'Sonsuzluğa Bırakılan İzler' Fotoğraf Sergisi Açıldı
Anadolu Ajansı - Haberler | Yerel

Fotoğraf sanatçısı Hamit Yalçın'ın "Sonsuzluğa Bırakılan İzler" isimli fotoğraf sergisi, Fethiye'deki sanat severlerle buluştu.6.Fethiye Uluslararası Kültür ve Sanat Günleri kapsamında, Fethiye Belediyesi Kültür Merkezi'de sanat severlerle...

Fotoğraf sanatçısı Hamit Yalçın'ın "Sonsuzluğa Bırakılan İzler" isimli fotoğraf sergisi, Fethiye'deki sanat severlerle buluştu.

6. Fethiye Uluslararası Kültür ve Sanat Günleri kapsamında, Fethiye Belediyesi Kültür Merkezi'de sanat severlerle buluşan serginin açılışını fotoğraf sanatçıları Hamit Yalçın, Faruk Akbaş ve Fethiye Fotoğraf Kulübü Sekreteri Mine Sarmış Çaylak yaptı.

Farklı ülkelerden dans topluluklarının yaptığı gösterilerin fotoğraflarından oluşan ve farklı teknik kullanılarak çekilen fotoğraflardan oluşan sergi, beğeni topladı.

Hamit Yalçın, gazetecilere yaptığı açıklamada, sergiyi Ankara, İstanbul, İzmir, Fransa'nın başkenti Paris'in ardından Fethiye'deki fotoğraf severlerle buluşturmanın mutluluğunu yaşadığını söyledi.

Fethiye Fotoğraf Kulübü'nün organizasyonu ile açtıkları "Sonsuzluğa Bırakılan İzler" sergisinde 40 fotoğraf bulunduğunu ifade eden Yalçın, sergi salonunun dar olması nedeniyle sadece 15 fotoğrafı sergileyebildiklerini dile getirdi.

Yalçın, serginin yaşama dair bırakılan izlerin tespiti anlamına geldiğini vurgulayarak, "Serginin felsefi bir mesajı var. Uzayda seslerin yok olmadığını yıllar önce bilim adamları ortaya koymuştu. Buradan hareketle belki görüntüler de yok olmuyordur. Yakın bir gelecekte bir bilim adamı bunu iddia edebilir. Dolayısıyla sanatçının görevi bir durum saptaması yapmak. Bu bir hayal olsa da sanat bu şekilde ortaya çıkıyor" dedi.

Mine Sarmış Çaylak ise 6. Fethiye Uluslararası Kültür ve Sanat Günleri kapsamında kulüp olarak Fethiye halkını fotoğraf sanatçılarının sergisi ve söyleşileriyle buluşturacaklarını kaydetti.

Etkinlikler kapsamında Hamit Yalçın, Aytekin Çakmakçı, Özcan Yurdalan, Faruk Akbaş ve Veysel Gençtekin gibi fotoğraf sanatçılarının sergi ve söyleşilerinin gerçekleştirileceğini anlatan Çaylak, Fethiye Fotoğraf Kulübü olarak ayrı bir sergi de açacaklarını kaydetti.

Sergi, bugün sona erecek. - MUĞLA

Kaynak: Anadolu Ajansı

Haber Yorumları
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.

Manşet Haberler

title