Şehir Eşkiyaları Jeotermal Kilitlerini Kırdı

Şehir Eşkiyaları Jeotermal Kilitlerini Kırdı

- Balıkesir'in Edremit İlçesi, Bin 200 Abonenin Isınma İhtiyacını Karşılayan Jeotermal Ana Hattı Üzerindeki Vanalara Takılan Kilitler Kimliği Belirsiz Kişi ya da Kişiler Tarafından Kırıldı.

Şehir Eşkiyaları Jeotermal Kilitlerini Kırdı

- Balıkesir'in Edremit ilçesi, bin 200 abonenin ısınma ihtiyacını karşılayan jeotermal ana hattı üzerindeki vanalara takılan kilitler kimliği belirsiz kişi ya da kişiler tarafından kırıldı.

Edinilen bilgiye göre, Ülkü yolu üzerinde Jeotermal A.Ş.'ye ait jeotermal hattı üzerindeki vanalar kimliği belirsiz kişi yada kişiler tarafından kırıldı. İstasyonda bulunan kilitlerin kırılmasıyla ısınma sorunları yaşanmaya başlandığı ileri sürüldü. Edremit Jeotermal A.Ş. Müdürü Salim Dönmez, "Gece geç saatlerde geri dönüşüm hattına takılan kilitlerimiz kırılmış ve sıcak su vanası açılmış. Bu yüzden abonelerimiz ısınma sorunu yaşadı. Kilitlerimizi kıran kişiler hakkında tutanak tutulmuş ve Cumhuriyet Savcılığı'na suç duyurusunda bulunulmuştur. Edremit Jeotermal A.Ş. bu hat üzerinde bulunan vanaları tekrar kilitlemiş ve güvenlik altına almıştır. Edremit'te pazar günü aşırı soğuklar sonucu yapılan elektik kesintileri yüzünden iki pompamız yanarak devre dışı kalmıştır. Bu arızalanan pompalar tamir ettirilerek dün akşam saatlerinde devreye sokulmuştur. Yedek motorlar ile vatandaşlarımızı ısıtmaya çalıştık. Bundan sonra aynı problemlerle karşılaşılmaması için ilave tedbirler alınacaktır." dedi.

(BT-MŞ) 20.02.2008 17:16 TSİ

Kaynak: İHA