Sakarya: Tadım Türkiye Kupası'nda Oyak Renault, Alpella'yı 79-72 Mağlup Etti

Türkiye Basketbol Federasyonu (Tbf) Tadım Türkiye Kupası Grup Eleme Karşılaşmasında Oyak Renault, Alpella'yı 79-72'lik Skorla Mağlup Etti.

Sakarya: Tadım Türkiye Kupası'nda Oyak Renault, Alpella'yı 79-72 Mağlup Etti

Türkiye Basketbol Federasyonu (TBF) Tadım Türkiye Kupası Grup Eleme karşılaşmasında Oyak Renault, Alpella'yı 79-72'lik skorla mağlup etti.

Karşılaşma sonrası düzenlediği basın toplantısında takımın ortaya koyduğu mücadeleyi öven Oyak Renault Antrenörü Yücel Platin, "Kazandığımız için mutluyuz. Kazanmamızın şekli bizim için çok önemli. Oynamamız gerektiği gibi oynadık. Pınar Karşıyaka ile çok önemli bir karşılaşma oynayacağız. Bu sene lig çok iyi olacak. Mücadeleci bir lig bizi bekliyor" dedi.

Oyak Renaultlu basketbolcular ise, kazandıkları için mutlu olduklarını ifade ederek, Pınar Karşıyaka karşılaşmasını kazanarak bir üst tura çıkmak istediklerini söyledi.

Alpella Antrenörü Alaeddin Yakan, genç bir takımla çok iyi mücadele ettiklerini belirterek, "Genç bir takıma sahibiz. İyi mücadele ediyoruz. Bu maçta 21 faul atışından faydalanamadık. Bunları atamazsanız kazanmamız zor olur. Kazanacak bir basketbol oynadık, ama 21 faul atışını kaçırınca mağlup olduk" diye konuştu. Ligin bu sene çok farklı olacağını da ifade eden Yakan, Alpella olarak lige renk katacaklarını kaydetti.

Alpellalı oyuncular da, çok iyi mücadele etmelerine rağmen, karşılaşmadan mağlup ayrıldıklarını ifade ederek, ligde farklı bir Alpella izlettireceklerini söyledi.