Haberler

Samsun Valisi Zülkif Dağlı, rüzgarlı havalarda denize girmemeyi önerdi

Abone Ol

Samsun Valisi Zülkif Dağlı, artan boğulma vakalarına karşı vatandaşların rüzgarlı havalarda denize girmemesi gerektiğini bildirdi. Dağlı, Sahil Güvenlik, Emniyet Müdürlüğü, Meteoroloji ve İtfaiye Daire Başkanlığı ile ortak çalışma başlattıklarını belirtti.

Samsun Valisi Zülkif Dağlı, artan boğulma vakalarına karşı vatandaşların rüzgarlı havalarda denize girmemesi gerektiğini bildirdi.

Valilikten yapılan yazılı açıklamaya göre, Dağlı, Meteoroloji 10. Bölge Müdürlüğünü ziyaret ederek, Samsun sahillerinde denize girenlerin can güvenliğini ilgilendiren rüzgar ve ilerleyen günlere ait hava tahminleri hakkında Bölge Müdürü Bülent Şirin'den bilgi aldı.

Yaz mevsimi ve sıcak havanın etkisiyle boğulma vakaları görüldüğüne dikkati çeken Dağlı, özellikle rüzgarlı havalarda alınacak tedbirlerle ilgili Sahil Güvenlik Karadeniz Bölge Komutanlığı, İl Emniyet Müdürlüğü, Meteoroloji 10. Bölge Müdürlüğü ve Samsun Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Daire Başkanlığı arasında ortak çalışma başlatıldığını ifade etti.

Samsun sahillerinde birçok bölgenin gerek kuzey-batılı rüzgarlar ve oluşturduğu dalga yapısı, gerekse kıyı hattında oluşan kum tepeciği ve yarık yapısından kaynaklanan çeken akıntı (rip) yönünden tehlikeli olduğunu vurgulayan Dağlı, şunları kaydetti:

"Bu doğrultuda ilimiz genelinde yüksek risk taşıdığı belirlenen 10 bölge 14 Temmuz itibarıyla denize girmeye yasak bölge ilan edildi. Özellikle rüzgarlı havalarda içe çeken akıntıların yaşandığı sahillerimizde bilinçli olmalı, akıntının profesyonel veya amatör fark etmeksizin tüm yüzücüleri etkilediğini aklımızdan çıkarmamalıyız. Vatandaşlarımızdan yüzmenin yasak olduğu bölgelerde denize girmemelerini, yüzme alanı olarak belirlenen yerleri ve cankurtaran bulunan sahilleri kullanmalarını, uyarı tabelalarına uymalarını, meteorolojik uyarıları ciddiye almalarını, sahil ve denizlerimizde riskli hareketlerden kaçınmalarını, çocuklarından kesinlikle ayrılmamalarını ve rüzgarlı havalarda denize girmemelerini önemle istirham ediyorum. Bunun yanında tüm vatandaşlarımızın her ihtimali göz önünde bulundurarak hayat kurtaracak doğru ve bilinçli müdahaleyi öğrenmeleri de büyük önem arz etmektedir."

Kaynak: AA / Sağlık

Emniyet Müdürlüğü Samsun Valiliği Zülkif Dağlı Sağlık Haberler

Bakmadan Geçme

6 Aralık Antalya elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Antalya'da elektrikler ne zaman gelecek? 6 Aralık Konya elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Konya'da elektrik ne zaman gelecek? 6 Aralık 2023 Resmi Gazete ATAMA KARARLARI! Bugünün kararları neler? 6 Aralık Resmi Gazete yayımlandı! 32266 sayılı Resmi Gazete atamalar listesi! 6 Aralık Gaziantep elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Gaziantep'te elektrikler ne zaman gelecek? 6 Aralık 2023 Sayısal Loto çekiliş sonuçları açıklandı mı? Sayısal Loto sonuçları saat kaçta açıklanacak? Sayısal Loto CANLI izle! Şans Topu sonuçları açıklandı mı? Şans Topu sonuçları ne zaman açıklanır? 6 Aralık 2023 Çarşamba Şans Topu sonuçlarına ne zaman, nereden bakılır? Son Depremler! Bugün İstanbul'da deprem mi oldu? 6 Aralık AFAD ve Kandilli deprem listesi! 6 Aralık Ankara'da, İzmir'de deprem mi oldu? 6 Aralık İstanbul elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER İstanbul'da elektrikler ne zaman gelecek? 6 Aralık Manisa elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Manisa'da elektrik ne zaman gelecek? Uludağ Gazoz hangi ülkenin markası, kimin malı? 6 Aralık Ankara elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Ankara'da elektrikler ne zaman gelecek? 6 Aralık Adana elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Adana'da elektrikler ne zaman gelecek? ZTK kura çekimi ne zaman? Ziraat Türkiye Kupası 5. tur eleme maçları kura çekimi ne zaman yapılacak? Galatasaray Şampiyonlar Ligi'nde gruptan çıkarsa ne kadar kazanacak, ne kadar gelir elde edecek? Galatasaray'ın Şampiyonlar Ligi maçı ne zaman? Kopenhag Galatasaray maçı bu hafta mı haftaya mı ne zaman?
1000
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title