Piste Giren Köpekler Rapor Edilecek

Piste Giren Köpekler Rapor Edilecek

Formula 1 Yetkilileri, İstanbul'da Bugün Yapılan Gp2 Yarışı Sırasında Piste Sokak Köpeklerinin Girmesini Uluslararası Otomobil Federasyonu'na (Fıa) Rapor Edecek.

Piste Giren Köpekler Rapor Edilecek

Formula 1 yetkilileri, İstanbul'da bugün yapılan GP2 yarışı sırasında piste sokak köpeklerinin girmesini Uluslararası Otomobil Federasyonu'na (FIA) rapor edecek.

Formula 1 yarış direktörü Charlie Whiting yaptığı yazılı açıklamada, GP2'nin 2008 sportif talimatnamesinin 30.16 numaralı maddesine uyulmaması ve bugünkü GP2 yarışı sırasında piste köpeklerin çıkmasından sonra yarış komiserleri ve organizatörlere sorumluluklarını ve FIA'nın bu olayı ne kadar ciddiye alacağını anımsattığını belirtti. Whiting, bu konuyu ciddiye aldığından, durumu resmi bir raporla FIA'ya bildireceğini kaydetti.

Yarışın 12. turu atılırken, piste giren 2 köpek nedeniyle güvenlik aracı piste girmek zorunda kalmıştı.

İsport International takımının Brezilyalı pilotu Bruno Senna, yüksek hızda giderken pistteki köpeğe çarpınca sağ ön süspansiyonu patlamış, ancak pistten çıkmamayı başarmıştı. 3 lastik üzerinde servis alanına girmek zorunda kalan Senna, yarışı bırakmak zorunda kalmıştı ve kızgınlık içinde aracından inmişti.

Diğer köpek pistten çıktıktan sonra, 2 tur atan güvenlik aracı da pistten ayrılmış ve yarış devam etmişti.

Kaynak: AA