Kahramankazan'da meyveleri ihtiyaç sahiplerine dağıtılacak 3 bin 500 fidan toprakla buluşturuldu

Kahramankazan'da meyveleri ihtiyaç sahiplerine dağıtılacak 3 bin 500 fidan toprakla buluşturuldu

Kahramankazan'da meyveleri ihtiyaç sahiplerine dağıtılacak 3 bin 500 fidan toprakla buluşturuldu
Anadolu Ajansı / Nuğman Göktaş - Haberler | Güncel

Ankara'nın Kahramankazan ilçesinde belediye tarafından kurulan meyve bahçesinde 3 bin 500 fidan daha toprakla buluşturuldu.

Ankara'nın Kahramankazan ilçesinde belediye tarafından kurulan meyve bahçesinde 3 bin 500 fidan daha toprakla buluşturuldu. Burada yetiştirilecek meyveler ihtiyaç sahiplerine dağıtılacak.

Belediyeden yapılan açıklamaya göre, yoğun bir tarım ve hayvancılık potansiyeline sahip olan ilçede çiftçilere yönelik eğitimler düzenlenerek, modern tarım tekniklerinin yaygınlaştırılması ve tarımsal üretimin zenginleştirilmesi amacıyla kurulan meyve bahçesine yeni fidanlar dikildi.

"Modern tarım laboratuvarı" olarak da hizmet verecek meyve bahçesi ilk etapta 150 bin metrekare alan üzerine oluşturuldu. Bahçeye farklı meyvelerden oluşan yaklaşık 5 bin fidan dikilmişti. Buna 3 bin 500 fidan ilave edildi.

Aynı zamanda bir uygulama sahası olma özelliğini taşıyacak bahçeden elde edilecek meyveler ise belediye tarafından ihtiyaç sahiplerine ücretsiz dağıtılacak.

Açıklamada görüşlerine yer verilen Kahramankazan Belediye Başkanı Serhat Oğuz, salgın sürecinde tarım ve hayvancılığın öneminin arttığını vurguladı.

Oluşturdukları bu bahçe ile tarımsal üretime önemli katkılar sunmayı hedeflediklerini belirten Oğuz, "Hem uygulama sahası hem de bir üretim alanı olarak kullanılacak bahçe ile önemli kazanımlar elde edilecek. Böylelikle hem modern tarım teknikleri ilçemizdeki çiftçi ve üreticilerimize anlatılacak hem de buradan elde edilecek meyvelerimizi ihtiyaç sahiplerimize dağıtmış olacağız. Bu uygulama ile ilçemizde meyve üretimi alanındaki zenginliği de artırmış olacağız." ifadelerini kullandı.

Kaynak: Anadolu Ajansı / Nuğman Göktaş

Haber Yorumları
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.

Manşet Haberler

title