Haberler

  Sanat özlemi bitsin

  Güncelleme:

  İSTANBULİstanbul Modern / Misafirler: Sanatçılar ve ZanaatkarlarEv sahipleri ve misafirler'Pandemi arası'ndan sonra kapılarını tekrar açtı, 18 Ekim'e kadar da devam edecek.

  İSTANBUL

  İstanbul Modern / Misafirler: Sanatçılar ve Zanaatkarlar

  Ev sahipleri ve misafirler

  'Pandemi arası'ndan sonra kapılarını tekrar açtı, 18 Ekim'e kadar da devam edecek. İstanbul'a misafir olarak gelen sanatçılarla kentin zanaatkarlarının birlikte geçirdikleri sürede edindikleri deneyimleri odağına alan sergi sanat ve zanaatın ilişkisini inceliyor. Faig Ahmed, Rana Begum, Benji Boyadgian, Rodrigo Hernández, Servet Koçyiğit gibi sanatçıların eserleri görülebilir. Pazartesi hariç her gün 11.00-17.00 arasında ziyaret edilebilir.

  Yanköşe Güncel Sanat Projesi / Son Gergedanı Ben Vurdum

  Bunlar ganimet değil!

  Ali Cabbar'ın yeni projesi 'Son Gergedanı Ben Vurdum', Yanköşe'de gösterilmeye başladı. Üç metrelik 11 tuvalden oluşan dış mekan yerleştirmesi bir avcının ganimet odasına dönüştürülmüş izlenimi veren duvarlarla soyu tükenmekte olan yaban hayvanlarına saygı anıtı olarak tasarlandı. Eserler, Kahve Dünyası'nın sanat platformu Yanköşe'de 2021'in mart ayına kadar görülebilir. Adres: Meclis-i Mebusan Caddesi No: 85 Kabataş.

  ARTER / Saat Kaç?

  Yarın son gün

  Müze koleksiyonundaki zaman, mekan ve bellek kavramlarıyla ilişkilenen yapıtları bir araya getiriyor. 34 sanatçının 44 eseri bu kavramları; gündelik nesneler, ev, tarih, kent, mimari, arkeoloji gibi temalarla kurdukları ilişkiler üzerinden ele alıyor. Yarın son gün, 11.00-17.00 arasında ziyaret edilebilir.

  Art On İstanbul / Ebedi Yaz

  Tavandan zemine kadar

  Galeri, bu karma sergiyi, 'salon sergileri'ni andıran bir yaklaşımla düzenliyor. Birçok sanatçının eserinin tavandan zemine, kalabalık bir yerleştirmeyle sunulması izleyici için karşılaştırma ve ilişki kurma olanağı sunuyor. 'Ebedi Yaz'da farklı kuşaklardan sanatçıların heykel, fotoğraf, resim, rölyefleri yer alıyor. Haftanın beş günü 10.00-19.00 arasında ziyarete açık. 29 Ağustos son gün.

  Galeri Nev / Kalanlar, Geri Dönenler ve İmalar

  Eviner'in çizimleri

  İnci Eviner'in yeni kişisel sergisi 'Kalanlar, Geri Dönenler ve İmalar' 19 Eylül'e kadar devam edecek. Sanatçının çalışma pratiğinin temelini oluşturan çizimleri görülebilir. Pazartesiden cumaya 11.00-18.30 arasında ziyarete açık.

  Cocoon / Kozayı Örmek

  Kozadan çıktılar!

  Contemporary İstanbul Vakfı bünyesindeki Cocoon, 'Kozayı Örmek' sergisiyle kapılarını açtı. Eserler sanatçıların üretme sürecinde kapandıkları kozadan nasıl bir sonuçla çıktıklarını anlatıyor. Sergide Ahmet Çerkez, Burcu Erden, Elif Kahveci, Erman Özbaşaran, Evren Sungur, Mithat Şen, Olgu Ülkenciler, Sencer Vardarman ve Ülgen Semerci'nin eserleri yer alıyor. Çarşamba-pazar günleri 11.00-20.00 arasında ziyaret edilebilir.

  Pera Müzesi / Bir Rüyanın İnşası: Arnavutluk Sanatında Toplumcu Gerçekçilik

  DÜNYADAN YALITILMIŞ BİR HALK

  'Ben Bir Askerim', Koço Vogli, 1983

  15 Kasım'a dek sürecek. Artan Shabani küratörlüğünde, 20'nci yüzyılın ikinci yarısında Arnavutluk'un sanatına egemen olan komünist ideolojinin etkilerini araştırıyor.

  Seçki, uzun süre dünyanın geri kalanından yalıtılmış bir hayat süren Arnavutluk halkının kültürünü ve kimliğini daha yakından tanıma fırsatı veriyor. Pazartesi hariç her gün 11.00-18.00 arasında ziyarete açık.

  İZMİR

  Ahmed Adnan Saygun Sanat Merkezi / Leonardo da Vinci'ye Saygı

  İlham da Vinci'den

  500'üncü ölüm yıldönümünde, 'Leonardo da Vinci'ye Saygı' sergisi 30 Temmuz'a kadar ziyaretçileri ağırlayacak. Sergi, da Vinci'den ilham alan sanatçıların eserlerini sunuyor. Detaylı bilgi için:

  Arkas Sanat Merkezi / Ara Güler, Merhaba İzmir!

  Rezervasyon yaptırın

  Kapılarını yeniden açtı ama rezervasyon şart. İçeriye sınırlı sayıda kişi alınıyor. Ara Güler'in daha önce hiç sergilenmemiş fotoğrafları yer alıyor. Agora, Efes, Bergama, Allianoi gibi antik kentlerin zaman içindeki değişimini görmek için bulunmaz fırsat.

  ANKARA

  Galeri Soyut / Palete Yansıyanlar

  Bu resimler tuvalde değilbu resimler tuvalde değil

  20 Ağustos'a kadar ziyarete açık. Tamer Derican'ın kişisel sergisinde sanatçının paletlerine çizdiği resimleri yakından inceleyebilirsiniz. Pazar günleri hariç her gün 10.00-19.00 arasında ziyaret edebilirsiniz.

  Kaynak: Hürriyet / Magazin

  Arnavutluk İstanbul Haberler

  Sahipsiz sokak köpekleriyle ilgili kanun teklifi, TBMM Tarım, Orman ve Köyişleri Komisyonunda kabul edildi

  Sahipsiz sokak köpekleriyle ilgili kanun teklifi, TBMM Tarım, Orman ve Köyişleri Komisyonunda kabul edildi

  Bodrum bu yaz neden boş kaldı? Görüşlerinizi yazın

  Bodrum bu yaz neden boş kaldı? Görüşlerinizi yazın

  Hz. Muhammed'e hakaret eden şüpheli tutuklandı

  Hz. Muhammed'e hakaret eden şüpheli tutuklandı

  Bakmadan Geçme

  Eyüpsultan hangi yakada, İstanbul'un neresinde? Eyüpsultan nerede, Avrupa yakasında mı Anadolu yakasında mı? Lugano Fenerbahçe maç özeti ve golleri izle! (VİDEO) Lugano FB maçı özeti! Golleri kim attı, maç kaç kaç bitti? Lugano Fenerbahçe maçı kaç kaç, bitti mi? MAÇ SKORU! Lugano Fenerbahçe maçı kaç kaç, canlı maç skoru! Lugano Fenerbahçe maçı CANLI izle! (HD) 23 Temmuz Lugano Fenerbahçe maçı canlı yayın nereden ve nasıl izlenir? Lugano Fenerbahçe maçı ilk 11'i! Fenerbahçe'nin Lugano maçı 11'i belli oldu mu, ilk 11'de kimler var? Spor Smart CANLI izle! (LUGANO FENERBAHÇE) Spor Smart donmadan ve kesintisiz izle! 23 Temmuz D Smart Go Spor Smart canlı yayın! D-Smart GO Spor Smart CANLI izle! Lugano Fenerbahçe Spor Smart şifresiz canlı yayın linki! Lugano Fenerbahçe maçı hangi kanalda? Lugano FB Şampiyonlar Ligi maçını hangi kanal veriyor, nereden izlenir? D Smart GO TV'den nasıl izlenir? D Smart GO televizyonda var mı, nereden izlenir? D Smart GO aynı anda kaç kişi kullanabilir? Digitürk D Smart Go kaçıncı kanalda? D Smart hangi platformda, D Smart GO nasıl izlenir, frekansı ne? 23-24 Temmuz Akaryakıt Fiyatları: Benzine, motorine, mazota zam veya indirim var mı, gelecek mi? Akaryakıt zammı ne zaman? 23-24 Temmuz bugün ve yarın hava nasıl olacak, yağış var mı? HAVA DURUMU! İstanbul'da yarın hava nasıl olacak, kaç derece? İSKİ İstanbul su kesintisi: İstanbul'da sular ne zaman gelecek? Maltepe, Üsküdar, Başakşehir 23-24 Temmuz İstanbul su kesintisi listesi! Tatyana Ozolina öldü mü? Tatyana Ozolina kimdir? Tatyana Ozolina neden öldü?
  Kılıçdaroğlu'ndan Özel'e zehir zemberek 'El sıkma' yanıtı: Sarayda oturan zatın elini sıkmayacağız ve mücadele edeceğiz

  Kılıçdaroğlu'ndan Özel'e zehir zemberek "El sıkma" yanıtı: Sarayda oturan zatın elini sıkmayacağız ve mücadele edeceğiz

  500
  Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
  title