Kutlukent'te 'Dostluk Buluşması'

Kutlukent'te 'Dostluk Buluşması'

Kutlukent Belediyesi Tarafından "Tekkeköy İlçesi, Aşağıçinik, Büyüklü Beldeleri ve Yeni Bağlanan Mahalleler Dostluk Buluşması' Coşkuyla Gerçekleştirildi.

Kutlukent'te  'Dostluk Buluşması'

Kutlukent Belediyesi tarafından "Tekkeköy ilçesi, Aşağıçinik, Büyüklü beldeleri ve yeni bağlanan mahalleler dostluk buluşması' coşkuyla gerçekleştirildi.

Asarağaç Piknik Alanı'nda düzenlenen dostluk buluşmasına AK Parti Samsun Milletvekili Suat Kılıç, Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, Terme Belediye Başkanı Ahmet Yirmibeşoğlu, Kutlukent Belediye Başkanı Hayati Tekin, Tonya Belediye Başkanı Ahmet Kurt, parti temsilcileri ve çok sayıda vatandaş katıldı. Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, yaptığı konuşmada, "Bu birlik beraberliği görmek çok güzel. Şimdiye kadar Tekkeköy ilçesinin yeterli hizmet almadığını ben de kabul ediyorum. Bundan sonra Tekkeköy'de büyük başarılara imza atılacağına da yürekten inanıyorum" dedi.

Bir sonraki yerel seçimlerde başkan seçildiği takdirde birçok önemli projeyi Tekkeköy ilçesine kazandıracağını söyleyen Kutlukent Belediye Başkanı Hayati Tekin, "Kutlukent Belediye binasına çocuk hastanesi yapacağız. Bunun yanı sıra Tekkeköy'de bir devlet hastanesi açacağız. Ayrıca ilçenin isminden mimarisi ile söz ettirecek Tekkeköy Belediye binasını ilçenin ortasına yapacağız. Cenab-ı Haktan dileğim birliğimiz, dirliğimizi birbirimizden ayırmasın" diye konuştu.

Dostluk buluşmasında sahne alan Artvin Halk Oyunları Ekibi beğeniyle izlendi. Karadeniz Bölgesi'nin tanınmış sanatçılarından Kaptan ise söylediği hareketli şarkılarla uzun süre alkışlandı. Vatandaşlar, hareketli parçalarla gönüllerince eğlendi. Kültür Bakanlığı Devlet sanatçısı Ayşe Engincan ise söylediği türkülerle izleyenler unutulmaz bir gün yaşattı. Ünlü sanatçı Sümer Ezgü söylediği parçalarla uzun süre alkışlandı. Ezgü'nün hayranları şarkılara eşlik etti.

(OE-MAY-NÇ-Y)