Konya 3. Ana Jet Üs Komutanlığı'nda Devir Teslim

Konya 3. Ana Jet Üs Komutanlığı'nda Devir Teslim

Yüksek Askeri Şura Kararı ile Terfi Ederek 2.hava Kuvvet Komutan Yardımcılığı Görevine Atanan Konya 3. Ana Jet Üs Komutanı Hava Pilot Tümgeneral Atilla Özler, Düzenlenen Törenle Görevini Hava Pilot Tuğgeneral Bertan Nogaylaroğlu'na Devretti.

Konya 3. Ana Jet Üs Komutanlığı'nda Devir Teslim

Yüksek Askeri Şura kararı ile terfi ederek 2.Hava Kuvvet Komutan Yardımcılığı görevine atanan Konya 3. Ana Jet Üs Komutanı Hava Pilot Tümgeneral Atilla Özler, düzenlenen törenle görevini Hava Pilot Tuğgeneral Bertan Nogaylaroğlu'na devretti.

3. Ana Jet Üs Komutanlığı'ndaki Komuta-Sancak devir teslim törenine, 1. Hava Kuvvet Komutanı Hava Korgeneral Bilgin Balanlı, Vali Vekili Halil Uyumuz, Garnizon Komutanı Tümgeneral Uğur Uzal, Jandarma Bölge Komutanı Tuğgeneral Ata Kalkan, resmi kurum ve kuruluşların temsilcilerinin yanı sıra askeri personel ile aileleri katıldı.

Hava Pilot Tümgeneral Atilla Özler veda konuşmasında, büyük bir onur ve gururla 2 yıl süreyle her türlü görevi en iyi şekilde yerine getirmenin sevincini yaşadığını söyledi. Tümgeneral Özler, "Uçmanın ve uçurmanın en bilinçli ve fedakar örneklerinin sergilendiği tüm faaliyetleri görmenin bahtiyarlığına erişmiş bir komutan olarak sizlere veda ediyorum" dedi.

Tümgeneral Özler'e komutanlık forsu ve şildini vererek konuşan Hava Pilot Tuğgeneral Bertan Nogaylaroğlu, 3. Ana Jet Üs Komutanlığı'na atanmanın gururunu yaşadığını dile getirerek, Hava Kuvvetleri Komutanlığı'nın yeniden yapılanma projeleri kapsamında çok müstesna bir yere sahip 3. Ana Jet Üs Komutanlığı'nın gelecekte ulaşacağı yeni yapıya katkılar sağlayacağını ifade etti.

Komutanlık forsunun çekilmesinin ardından Tümgeneral Özler, Tuğgeneral Nogaylaroğlu'na Sancağı öperek teslim etti. Birlik flamasını ise 1. Hava Kuvvet Komutanı Hava Korgeneral Bilgin Balanlı, Tümgeneral Özler'den alarak Tuğgeneral Nogaylaroğlu'na verdi. Üs Komutanlığı görevi filamanın verilmesiyle resmen Tuğgeneral Nogaylaroğlu'na devredilmiş oldu.

Sancak sicil defterini imzalayan Korgeneral Balanlı, uzun süredir yakından tanıdığı ve bir çok görevde birlikte çalıştığı meslektaşlarına başarılar diledi.

(İP-MEF-MEF-Y)