Kahramanmaraş'ta, Cumhuriyet Halk Koşusu - Haberler
Haberi Paylaş

Kahramanmaraş'ta, Cumhuriyet Halk Koşusu

AA - Yerel
Kahramanmaraş'ta, Cumhuriyet Halk Koşusu

Kahramanmaraş Vali Yardımcısı Mustafa Anteplioğlu, cumhuriyetin birlik ve beraberlik içerisinde kurulup, ayakta durduğunu söyledi.

Kahramanmaraş Vali Yardımcısı Mustafa Anteplioğlu, cumhuriyetin birlik ve beraberlik içerisinde kurulup, ayakta durduğunu söyledi.

Anteplioğlu, Gençlik Hizmetleri ve Spor Müdürlüğü ile Aksa İstikbal Ev Konsept Mağazası işbirliğinde düzenlenen "Cumhuriyet'in 88. yılında halk koşusu" ödül töreninde yaptığı konuşmada, Van'da meydana gelen deprem nedeniyle ülkede bütün etkinliklerin iptal edildiğini, halkın yoğun isteği üzerine halk koşusunun gerçekleştirildiğini söyledi.

Anteplioğlu, şöyle konuştu:

"Ülkede yaşanan deprem felaketi nedeniyle halkımız, birlik ve beraberliğini göstererek oraya tüm imkanlarını seferber etmiştir. İnsanlarımız, elindeki imkanlarını ve cebindeki parasını deprem bölgesine göndererek bu birlik ve beraberliği yaşatmıştır. Deprem felaketi nedeniyle bir çok kutlama iptal oldu ama vatandaşımızın yoğun katılımı ve isteğiyle halk koşusun iptal etmedik. Çünkü, spor hayatın en önemli oyunlardan bir tanesidir. Çocuklarımızın kötülüklerden korunması için, gençlerimizin ve insanımızın zinde kalması için en önemli şey spordur."

Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Ali İhsan Kabakcı ise amatör sporlarda kalkınmayı sürdürmek istediklerini belirterek, sporun anası olarak nitelendirdiği atletizmin, Kahramanmaraş'ta gelişmesi adına bütün gayreti gösterdiklerini belirtti.

500 kişinin katıldığı halk koşusunda, erkekler kategorisinde ikinci olan Kanuni İlköğretim Okulu Beden Eğitimi Öğretmeni Vakkas Çelik, aldığı ödülü Van'da meydana gelen depremzedelere göndereceğini söyledi. Daha önce bir sivil toplum kuruluşu aracılığıyla bir kurban bağışladığını belirten Çelik, halk koşusundaki tek amacının kazanacağı maddi ödülü Van'daki depremzedelere göndermek olduğunu ifade etti.

İlginç görüntülerin olduğu koşuda, astım hastası olan 11 yaşındaki Elif Öksüz, koşusunu bitiremeden fenalaşarak 112 ekipleri tarafından Devlet Hastanesi'ne kaldırıldı.

Koşuda kızlar kategorisinde, Huri Alagöz birinci, Hacer Aktop ikinci, Sultan Bulut'da üçüncü oldu. Erkeler kategorisinde ise İbrahim Kızılkaya birinci, Vakkas Çelik ikinci, Özgür Mutlu'da öçüncü oldu. Dereceye girenler altınla ödüllendirildi, dereceye giremeyenlere de çeşitli hediyeler verildi.

Dereceye girenlerin ödüllerini, Vali Yardımcısı Mustafa Anteplioğlu, Emniyet Müdür Yardımcısı Abdulkadir Alagöz, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Ali İhsan Kabakcı, KASİAD Başkanı Ahmet Kamil Şirikci, İstikbal Aksay Ev Konsept Sahibi Ahmet Say verdi.

- KAHRAMANMARAŞ

AA - Yerel

Yerel, Haber

beğendim
alkışladım
beğenmedim
güldüm
üzüldüm
sinirlendim
şaşırdım
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title