İzmir'de Üst Geçit İsyanı Büyüyor

İzmir'de Üst Geçit İsyanı Büyüyor

Trenleri Durdurdular

İzmir'de Üst Geçit İsyanı Büyüyor

TRENLERİ DURDURDULAR

İzmir'de, Aliağa- Menderes hafif raylı sistem projesi nedeniyle hemzemin geçitlerin kapatılması, vatandaşları isyan ettirdi. Gaziemir'deki eylemlerin ardından bu kez de Yenişehir'de iki mahalle halkı, raylar üzerinde protesto gösterisi yapıp trenleri durdurdu.

Aliağa- Menderes hafif raylı sistem projesi nedeniyle Yenişehir Semti'nde de Güney Mahallesi ile Yeni Doğan Mahallesi arasındaki hemzemin geçit kapatıldı. İlk olarak trafiğe kapatılan geçidin, yayalara da kapatılıp duvar örülmesi için ekiplerin çalışma başlatması vatandaşları isyan ettirdi.

TRENLERİ DURDURDULAR

Raylarda toplanan mahalle sakinleri, Tire- İzmir seferini yapan treni durdurdukdan sonra bir süre de geçişine izin vermedi. Üst geçit yapılmadan, hemzemin geçidin kapıtılmasına tepki gösteren vatandaşlar adına açıklamaları mahalle muhtarları yaptı. Güney Mahallesi Muhtarı Akın Öz, belediyeden yeterli bilgi alamadıklarını, üst geçit ihalesinin bir yıl içerisinde yapılacağının kendilerine söylendiğini, ama şimdiden yollarının kapatıldığını, bunlarında da vatadaşların günlük yaşantısında olumsuzluklar oluşturduğunu söyledi.

Yenidoğan Mahalle Muhtarı Tekin Düz ise "Mahallemizin bir yanında Meles Çayı var, diğer yanına da, proje için duvar örülünce arada kaldık, ada gibi olduk. Mahalle sakinlerimiz hem sosyal yaşantılarında, hem de sağlık sorunlarında büyük sıkıntılar yaşayacaklar, sorunumuzun çözülmesini istiyoruz" dedi.

İki mahallenin sakinleri, protesto gösterilerinin ardından muhtarların uyarılarıyla dağıldı.

İzmir'in Gaziemir ilçesinde de yine aynı proje kapsamında üst geçit yapılması için vatandaşlar bir süre önce eylem yapmışlardı.

Kaynak: DHA