Haberler

İbrahim Halil Fırat Biyografisi

İbrahim Halil Fırat
Doğum YeriAdıyaman / Türkiye
Doğum Tarihi13.12.1973

İbrahim Halil Fırat Kimdir ?

AK Parti Anayasa Komisyon Üyesi İbrahim Halil Fırat, 13 Aralık 1973’te Adıyaman’da doğmuştur. Babasının adı Ömer, annesinin adı Salise’dir. ilk, orta ve lise öğrenimini Adıyaman'da tamamlamıştır.Marmara Hakuk Fakültesini bitiren FIRAT, 12 sene serbest avukat olarak çalışmıştır.

2001 yılında Ak parti kurulduktan sonra, Adıyaman İl teşkilatında İl Disiplin Kurulu üyesi olarak siyaset hayatına başladı. Daha sonra 2003 yılında yapılan 1.olağan İl Kongresinde il yönetim kurulu üyesi olarak seçildi.

2006 yılında 2. olağan il kongresinde tekrardan il yönetim kurulu üyeliğine seçildi. Bu dönemde İl Başkan yardımcılıklarından; İdari ve mali işlerden sorumlu başkanlığı ve İl sekreterliği görevlerinde bulundu. 2009 yılında yapılan 3.İl kongresinde, yönetim kurulu üyeliğine devam etti.

Bu Kongreden sonra,İl Başkan yardımcılıklarından,Siyasi ve Hukuki İşler Başkanlığı görevinde bulundu.12 Haziranda yapılacak olan genel seçimlerde,milletvekili aday adaylığı için istifa eden İl başkanının yerine Genel Merkez tarafından 1 ocak 2011 tarihinde İl Başkanlığı görevine getirildi. Adıyaman Ak parti İl başkanlığı görevini 14 aralık 2014 tarihine kadar yaptı..

Kasım 2015 Türkiye genel seçimlerinde AK Parti Adıyaman milletvekili olarak meclise girdi. Evli ve iki çocuk babasıdır.

title