Habur'da Kontak Kapatma Eylemi
Haberler » Güncel » Habur'da Kontak Kapatma Eylemi - Haber

Habur'da Kontak Kapatma Eylemi

Şırnak'ın Silopi İlçesi Yakınlarındaki Habur Sınır Kapısı Üzerinden Irak'a Yük Taşıyan Kamyon Şoförleri, Irak'ın Kuzeyinde Yükseltilen Ceza Ücretlerini Protesto İçin Kontak Kapatma Eylemi Başlattı.

Habur'da Kontak Kapatma Eylemi

Şırnak'ın Silopi ilçesi yakınlarındaki Habur Sınır Kapısı üzerinden Irak'a yük taşıyan kamyon şoförleri, Irak'ın kuzeyinde yükseltilen ceza ücretlerini protesto için kontak kapatma eylemi başlattı.


Habur Sınır Kapısı yakınlarındaki Şırnak İl Özel idaresi TIR parkında araçlarına Türk Bayrağı asarak, eyleme başlayan şoförler, Irak'ın kuzeyine yük götürdüklerinde buradaki yetkililerin kendilerine çok anlamsız cezalar kestiklerini öne sürdü.


Yapılan yeni uygulamalardan sonra çok mağdur durumda bırakıldıklarını belirten şoförler, ''Muamele ve diğer cezaları iki katına çıkarmışlar. Biz zaten zor kazanıyorduk, kazancımız ancak bizim geçimimizi sağlıyordu. Yetkiler, bu sorunun bir an önce çözülmesi için Irak tarafı ile görüşmeler yapmalıdır'' dediler.


Yetkililer, gerekli girişimlerin başlatıldığını ve sorunun en kısa zamanda çözüme kavuşturulması için çalıştıklarını söyledi.

Kaynak: AA

Manşet

Haberler