Haberler

Tunceli Seçim Sonuçları: 31 Mart Tunceli Yerel Seçim Sonuçları

Güncelleme:

Tunceli'de sandıkların hepsi açıldı ve sayım sona erdi. Tunceli Belediye Başkanlığı yarışında TKP'den Fatih Mehmet Maçoğlu, HDP adayı Nursat Yeşil arasında geçti. Peki Tunceli'de kim kazandı? Adaylar ne kadar oy aldı? Tunceli yerel seçim sonuçları, adayların oy dağılımı ve 2019 yerel seçim sonuçları detayları haberimizde.

, resmi olmayan verilere göre belli oldu. 31 Mart Pazar günü Tunceli'de yerel seçim için kurulan 76 sandığın hepsi tamamen açıldı ve oyların sayımı sona erdi. Tunceli Belediye Başkanlığı yarışında ilk üç sırada TKP'den Fatih Mehmet Maçoğlu, HDP'den Nursat Yeşil ve CHP'den Yusuf Kenan Aydın yer aldı. Peki hangi aday kazandı? Adaylar ne kadar oy aldı? İşte Tunceli yerel seçim sonuçları detayları...

TUNCELİ 2019 YEREL SEÇİM SONUÇLARI

31 Mart yerel seçiminde Tunceli Belediye Başkanlığı için; TKP'den Fatih Mehmet Maçoğlu, AK Parti adına Mehmet Abdi Bulut, İYİ Parti adına Ahmet Nalçacıoğlu, HDP'den Nursat Yeşil ve CHP'den Yusuf Kenan Aydın yarıştılar. 22 bin 771 kayıtlı seçmenden Tunceli yerel seçimi için 18. bin 33 oy kullanıldı. Kesin olmayan sonuçlar altında Fatih Mehmet Maçoğlu, Tunceli Belediye Başkanı oldu. Resmi olmayan verilere göre Tunceli ve adayların oy dağılımı şöyle;

Fatih Mehmet Maçoğlu TKP 5.779 OY %32,37

Nurşat Yeşil HDP 5.169 OY %28,95

Yusuf Kenan Aydın CHP 3.724 OY %20,86

Gökhan Arasan AK Parti 2.519 OY %14,11

Mücella Saler MHP 541 OY %3,03

TUNCELİ 2014 YEREL SEÇİM SONUÇLARI

2014 yerel seçim sonuçlarına bakıldığı zaman Tunceli'de seçmenlerin tercihlerinin şu şekilde şekillendiğini görüyoruz:

2014'de yerel seçim sonuçlarına göre; Tunceli Belediye Başkanlığı'nı kazanan BDP'den Mehmet Ali Bul % 42,46 oy oranı ile olmuştu. CHP'den Hızır Bahtiyar Aytaç ise % 30,80 oy oranı ile ikinci sırada yer aldı. Bağımsız aday Ali Tacar % 13,41 oy oranı ile 3. sırada, AK Parti adayı Erkan Eroğlu % 9,32 oy oranı ile 4. Sırada yer aldı.

Kaynak: Haberler.com / Güncel

Fatih Mehmet Maçoğlu Tunceli Haberler

En düşük emekli maaşı 12 bin 500 TL 'ye yükseltildi

En düşük emekli maaşı 12 bin 500 TL 'ye yükseltildi

Maaşını isteyen 22 yaşındaki işçiye işkence! Dişlerini kerpetenle çekip böcek yedirdiler

Maaşını isteyen 22 yaşındaki işçiye işkence! Dişlerini kerpetenle çekip böcek yedirdiler

Özel Harekatçıların Bahçeli'nin elini öptüğü ziyaretten yeni görüntüler

Özel Harekatçıların Bahçeli'nin elini öptüğü ziyaretten yeni görüntüler

Bakmadan Geçme

Duru Nayman kimdir? Arda Güler'in sevgilisi Duru Nayman kaç yaşında, nereli? OBP puanı nedir, ne işe yarar? OBP puanı nasıl hesaplanır? Yurt dışı çıkış harcı ne kadar oldu? Yurt dışı çıkış harcı nereden alınır? Emekli maaşı 12 bin TL mi oldu? Emekli maaşı kaç TL, ne kadar? En düşük emekli maaşı ne kadar oldu? Emekli maaşı açıklandı mı? İŞLETME BÖLÜMÜ ÜNİVERSİTE TABAN PUANLARI | 2024 ÖSYM ve YÖK ATLAS İşletme taban puanları, başarı sıralaması ve kontenjanları listesi! CANLI ALTIN KURU | Bugün çeyrek altın fiyatı ne kadar, kaç TL? 16 Temmuz altın fiyatı! Gram altın kaç lira? HUKUK BÖLÜMÜ ÜNİVERSİTE TABAN PUANLARI | 2024 ÖSYM ve YÖK ATLAS Hukuk taban puanları, başarı sıralaması ve kontenjanları listesi! YKS yerleştirme puanı nedir? Ek yerleştirme puanı nedir, nasıl kullanılır? Evde bakım yardımı hesaplara yattı mı? Evde bakım yardımı ne kadar? Antalya'da aylarca işkence gören genç kimdir? Olay ne, nerede oldu? 3. DÖNEM AÖL SINAVA GİRİŞ BELGESİ 2024 l AÖL 3. Dönem sınav yerleri açıklandı mı ? YAZILIM MÜHENDİSLİĞİ BÖLÜMÜ ÜNİVERSİTE TABAN PUANLARI | 2024 ÖSYM ve YÖK ATLAS Yazılım Mühendisliği taban puanları, başarı sıralaması ve kontenjanları PSİKOLOJİ BÖLÜMÜ ÜNİVERSİTE TABAN PUANLARI | 2024 ÖSYM ve YÖK ATLAS psikoloji taban puanları, başarı sıralaması ve kontenjanları listesi! ÖN LİSANS NEDİR? Ön Lisans 2 yıllık mı oluyor? 2 yıllık bölümler hangileri?
Yurt dışı çıkış harcına büyük zam! 150 liradan 500 liraya çıkartıldı

Yurt dışı çıkış harcına büyük zam! 150 liradan 500 liraya çıkartıldı

500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title