Haberler

Tunuslu şarkıcı Emel Mathlouthi, Gazze'de ölen profesörün şiirini yorumladı

Güncelleme:

Tunuslu şarkıcı Emel Mathlouthi, İsrail'in gerçekleştirdiği bombalı saldırıda şehit olan Gazze İslam Üniversitesi profesörü, yazar ve şair Refaat Alareer'in ölmeden önce sosyal medya hesabından yayınladığı şiirini yorumladı. Mathlouthi, Coşkun Karademir'in beste ve düzenlemesini yaptığı, Alareer'in 'If I Must Die' başlıklı eserini şarkı olarak seslendirdi.

Tunuslu şarkıcı Emel Mathlouthi, İsrail'in gerçekleştirdiği bombalı saldırıda şehit olan Gazze İslam Üniversitesi profesörü, yazar ve şair Refaat Alareer'in ölmeden önce sosyal medya hesabından yayınladığı şiirini yorumladı.

"Sayılardan İbaret Değiliz" projesiyle Gazze'de İsrail'in katlettiği insanların hikayelerini sosyal medyadan aktarmaya çalışan Alareer, vefatından önce "Eğer ölmem gerekirse, bu bir masal olsun" şiirini paylaşmıştı.

Mathlouthi, Coşkun Karademir'in beste ve düzenlemesini yaptığı, Alareer'in "If I Must Die" başlıklı eserini şarkı olarak seslendirdi.

Eser, CK Music Production etiketiyle tüm dijital platformlardan dinleyicilerin beğenisine sunuldu.

Sosyal medyada da büyük yankı uyandıran, umudu uçurtma metaforuyla anlatan Alareer'in dizeleri şöyle:

"İlla ölmem gerekiyorsa, sen yaşamalısın…

Hikayemi anlatmak için…

Eşyalarımı satıp bir parça kumaş ile uzun kuyruklu ve beyaz teller satın almak için…

Gazze'de bir yerde bir çocuk, cennetin gözlerinin içine bakarken,

Kendi bedenine bile veda etmeden giden babasını beklerken,

uçurtmayı görür…

Senin yaptığın uçurtmayı,

Ve bir an için bir meleğin ona sevgiyi geri getirmek için orada olduğunu düşünür.

Eğer ölmem gerekiyorsa, umut getirsin,

Bir masal olsun bu uçurtma…"

Kaynak: AA / Güncel

Emel Mathlouthi Sosyal Medya İsrail Gazze Edebiyat Sanat Müzik Güncel Haberler

Sergen Yalçın, tüm dünyanın ayakta alkışladığı Arda Güler'e demediğini bırakmadı

Sergen Yalçın, tüm dünyanın ayakta alkışladığı Arda Güler'e demediğini bırakmadı

Daha 2 aylık evlilermiş! Eşini öldürmekle suçlanan jandarma komutanın ilk sözleri 'İntihar etti' olmuş

Daha 2 aylık evlilermiş! Eşini öldürmekle suçlanan jandarma komutanın ilk sözleri "İntihar etti" olmuş

3 il sıcaktan kavruluyor! Termometreler 50 dereceyi gördü

3 il sıcaktan kavruluyor! Termometreler 50 dereceyi gördü

Bakmadan Geçme

Almanya Macaristan maçı CANLI izle! (EURO 2024) Almanya Macaristan EURO 2024 maçını hangi kanal veriyor, şifresiz nereden izlenir? Hırvatistan Arnavutluk maç özeti ve golleri izle! (VİDEO) Hırvatistan Arnavutluk maçı özeti! Golleri kim attı, maç kaç kaç bitti? Nedim Bajrami hangi takımda, nerede oynuyor? Arnavutluk Milli Takım oyuncusu Nedim Bajrami kimdir? TRT 1 canlı maç izle! (4K) ALMANYA-MACARİSTAN CANLI izle! TRT HD kesintisiz donmadan canlı yayın izleme linki! Hırvatistan Arnavutluk maçı kaç kaç, bitti mi? MAÇ SONUCU! Hırvatistan Arnavutluk maçı ne oldu? BUSKİ Bursa su kesintisi: Bursa'da sular ne zaman gelecek? 19-20 Haziran 2024 Bursa su kesintisi listesi! KOSKİ Konya su kesintisi: Konya'da sular ne zaman gelecek? 19-20 Haziran 2024 Konya su kesintisi listesi! ASAT Antalya su kesintisi: Antalya'da sular ne zaman gelecek? 19-20 Haziran 2024 Antalya su kesintisi listesi! Hırvatistan Arnavutluk maçı CANLI izle! (EURO 2024) Hırvatistan Arnavutluk EURO 2024 maçını hangi kanal veriyor, şifresiz nereden izlenir? İZSU İzmir su kesintisi: İzmir'de sular ne zaman gelecek? 19-20 Haziran 2024 İzmir su kesintisi listesi! İSKİ İstanbul su kesintisi: İstanbul'da sular ne zaman gelecek? 19-20 Haziran Mayıs 2024 İstanbul su kesintisi listesi! ASKİ Ankara su kesintisi: Ankara'da sular ne zaman gelecek? 19-20 Haziran 2024 Ankara su kesintisi listesi! 20 Haziran Perşembe 2024 Günlük Burç Yorumları! AŞK, EVLİLİK, SAĞLIK, KARİYER burç yorumları! 20 Haziran burç yorumları nedir? CANLI maç izle! (EURO 2024 MAÇLARI) Canlı şifresiz donmadan HD maç izle! 19 Haziran EURO 2024 günün maçları nereden izlenir? Çanakkale'de orman yangını! Orman yangını söndürüldü mü? Çanakkale'de orman yangını mı çıktı?
Uyumak için girdiği otogar mescidinden cesedi çıktı

Uyumak için girdiği otogar mescidinden cesedi çıktı

title