Haberler

Ordu'da Yeni Bir Fay Hattı Ortaya Çıktı

Güncelleme:

Bakanlık tarafından Ordu'da heyelan ve riskli yapılaşma alanlarının belirlenmesi amacıyla yapılan tespitlerde, yeni bir fay hattının varlığı ortaya çıktı.

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından Ordu'da heyelan ve riskli yapılaşma alanlarının belirlenmesi amacıyla yapılan tespitlerde yeni bir fay hattının varlığı ortaya çıktı. Buna göre daha önce Gölcük'ten başlayan ve Kuzey Anadolu'yu paralel geçerek Ordu'nun Mesudiye ilçesine ulaşan Kuzey Anadolu Fay Hattı'nın yalnız olmadığı belirlendi.

Araştırma sonuçlarına göre, Karadeniz'in açıklarından gelen ve Turnasuyu üzerinden geçen bir fay hattı Kayabaşı, Zafer, Sağırlı, Kovancı Mahalleleri üzerinden ilerleyerek Kabadüz ilçesine ulaşıyor. Buradan devam eden fay hattı Ulubey-Eymür Mahalleleri üzerinden devam ederek Kıranyağmur, Akoluk üzerinden Gürgentepe ilçesine geliyor.

Fay hattı Direkli ve Kabataş- Kuzköy Mahallelerinden geçerek Korgan-Tepealan ve Aybastı-Alacalar arasındaki dağlık bölgede Kuzey Anadolu Fay Hattı ile birleşiyor.


HEYELAN BÖLGELERİ

Yine yapılan tespitlere göre, en çok heyelan bölgesi Ünye ve Fatsa havzaları ile Altınordu- Ulubey arasındaki alanlarda gözlendi. Ancak en riskli heyelan alanları Çaybaşı, Korgan, Kumru, Aybastı, Ulubey, Gölköy ilçesi ve Aydoğan Mahallesi sınırları olarak belirlendi. Bu bölgelerde yoğun yağmur düştüğü dönemlerde çok sayıda heyelan ve yol kapanmaları olduğu biliniyor.

Kaynak: İhlas Haber Ajansı / Güncel

Mesudiye Gölcük Ulubey Ordu Yerel Güncel Haberler

Ziyarete damga vuran an! Özel Harekat Başkanı, Devlet Bahçeli'nin elini öptü

Ziyarete damga vuran an! Özel Harekat Başkanı, Devlet Bahçeli'nin elini öptü

Esed'den 'normalleşme' yanıtı: Türk askerlerinin Suriye'den çekilmesi gündeme gelirse Erdoğan'la görüşürüm

Esed'den "normalleşme" yanıtı: Türk askerlerinin Suriye'den çekilmesi gündeme gelirse Erdoğan'la görüşürüm

İran'dan Gebze'ye giden alüminyum yüklü tırdan 23 düzensiz göçmen çıktı

İran'dan Gebze'ye giden alüminyum yüklü tırdan 23 düzensiz göçmen çıktı

Dönemin İçişleri Bakanı Efkan Ala: 'Gerekirse TRT binasını yıkın' diye talimat verdim

Dönemin İçişleri Bakanı Efkan Ala: "Gerekirse TRT binasını yıkın" diye talimat verdim

500

Yorumlar (7)

yok kutup ayısı:

yıkılsın ne olacak ya bi önemi yok ki nasıl olsa onlar konuşur yıkılınca akape yeniden yapar oy deposu yıkılsa ne olacak batsınlar nasıl olsa ülkenin batmasında az emekleri geçmedi. . .

6
10
yanıtYanıtla
DR/28:

SANA CEVAP YOK. . . .

yanıt1
yanıt2
nisanci53:

doğu karadenizde son zamanlarda hatta rizede bile deprem oldu , bence devlet yeni bir fay harıtası yapması lazim doğu karadeniz depreme hazırlıksız yakalanmamalı

10
3
yanıtYanıtla
HACILAR:

BIZIM NEYIMIZE (((( HESLER ))) TÜRKIYEMIZ BIR DEPREM BÖLGESI AKP OLMAMASI GEREKEN ISLERLE UGRASIYOR RÜZGAR DEGIRMENI NEYIMIZE YETMIYOR GÜNES ENERJISI NEYIMIZE YETMIYOR TABIYATI KORUMAMIZ GEREK YOKSA TABIYAT ANA HEPIMIZI BIR GÜN YENER.

4
3
yanıtYanıtla
gs:

Hala Atatürk diye diye ülkem yerinde saydi beyler Atatürk 1881 de dogmus simdi 2016 alo yeter artik kafayi yenileyin.

0
0
yanıtYanıtla
ben yok:

bunu ne yapacaz ki valla

0
0
yanıtYanıtla
fayınız batsın emi:

pay deyip paraları yiyorsunuz ama

0
0
yanıtYanıtla
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title