Haberler

Makedonya'da "Türkiye'nin Geleceği ve Diasporaya Etkisi" Paneli

GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: Başbakan Yardımcısı Fikri Işık'ın danışmanı Yahya Coşkun'un açıklaması AK Parti Makedonya SKM Başkanı Salih Utaş'ın açıklaması Makedonya'da "Türkiye'nin geleceği ve diasporaya etkisi" paneli Başbakan Yardımcısı Danışmanı Yahya Coşkun: "Ecdadımız bize övünülecek bir miras bıraktı.

GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ:

Başbakan Yardımcısı Fikri Işık'ın danışmanı Yahya Coşkun'un açıklaması

AK Parti Makedonya SKM Başkanı Salih Utaş'ın açıklaması Makedonya'da " Türkiye'nin geleceği ve diasporaya etkisi" paneli

Başbakan Yardımcısı Danışmanı Yahya Coşkun:

"Ecdadımız bize övünülecek bir miras bıraktı. Bu mirasın içerisinde birlikte yaşama kültürü var. Biz birlikte yaşama kültürünü ayakta tutmuş Müslümanlarla, gayrimüslimlerle, değişik etnik milletlerle bir arada yaşayabilmiş, bunun en iyi örneklerini sergileyebilmiş bir milletiz"

ÜSKÜP (AA) – Makedonya'nın başkenti Üsküp'te " Türkiye'nin geleceği ve diasporaya etkisi" konulu panel düzenlendi.

AK Parti Makedonya Seçim Koordinasyon Merkezi (SKM) tarafından düzenlenen panelde Başbakan Yardımcısı Fikri Işık'ın danışmanı Yahya Coşkun sunum yaptı.

Panel öncesinden gazetecilere açıklamalarda bulunan Coşkun, 24 Haziran seçimleri öncesinde Makedonya, Kosova ve Bosna Hersek'i kapsayacak bir tur yaptıklarını söyledi.

Tur kapsamında seçmenlerle konferanslar ve ziyaretler gerçekleştirdiklerini dile getiren Coşkun, bu doğrultuda Türkiye'nin geçmişte yaptıklarını, darbe teşebbüsünü, gelecek perspektiflerini ve bunların Balkanlar ile diasporadaki Türklere etkisini konuştuklarını aktardı.

"Ülkelerin yalnızca siyasi sınırları yoktur, aynı zamanda kültürel sınırları vardır." diyen Coşkun, "Jeopolitikte önemli olan kültürel sınırlardır. Kültürel sınırlar da şöyle belirlenir. Bir geçmişte o topraklarda var olmuş musunuz, iki geçmişte o topraklarda var olduğunuzu belli eden alametler var mı, üç bugün o topraklarla irtibatınız var mı?" diye konuştu.

Türkiye'nin her hususta, hangi tarihi mesele olursa olsun gönül rahatlığıyla arşivlerini açabileceği bir tarihinin olduğunu vurgulayan Coşkun, sözlerini şöyle sürdürdü:

"Bu manada ecdadımız bize övünülecek bir miras bıraktı. Bu mirasın içerisinde birlikte yaşama kültürü var. Biz birlikte yaşama kültürünü ayakta tutmuş Müslümanlarla, gayrimüslimlerle, değişik etnik milletlerle bir arada yaşayabilmiş bunun en iyi örneklerini sergileyebilmiş bir milletiz. Şimdi de yine kültürel çalışmalarımızı bu istikamette belirleyelim, belirginleştirelim birlikte neler yapabiliriz, ülkelerimizi nasıl daha güçlü hale getirebiliriz bunların çalışmalarını nasıl katkılar sunabiliriz bunları konuşuyoruz."

AK Parti Makedonya SKM Başkanı Salih Utaş ise AK Parti olarak Japonya'dan Kanada'ya, Güney Afrika'dan Rusya'ya kadar Türk vatandaşlarının yaşadığı birçok ülkede çalışmalar yaptıklarını söyledi.

Bu çalışmaları Makedonya'da da yürüttüklerini kaydeden Utaş, "Özellikle Doğu Makedonya'daki Yörüklerin yaşadığı, çifte vatandaşlarımızın olduğu köylere ziyaretler yaparak vatandaşlarımızla görüştük, buluştuk. Kendilerine en temel demokratik hakları olan oy verme işlemlerini hatırlattık, AK Parti olarak desteklerini istedik." ifadelerini kullandı.

Kaynak: AA / Güncel

Fikri Işık Makedonya Ak Parti Türkiye Politika Güncel Haberler

İsrail savaş uçakları Yemen'e saldırdı, Husilerden korkutan açıklama geldi: Savaş başladı

İsrail savaş uçakları Yemen'e saldırdı, Husilerden korkutan açıklama geldi: Savaş başladı

8 bin liraya balık satıyorlar! Yunanistan'a neden gidildiğini en iyi anlatan fotoğraf

8 bin liraya balık satıyorlar! Yunanistan'a neden gidildiğini en iyi anlatan fotoğraf

Eşinin üzerinde sigara kokusu alınca belini kırdı! Ölüm korkusuyla yaşayan kadın yardım bekliyor

Eşinin üzerinde sigara kokusu alınca belini kırdı! Ölüm korkusuyla yaşayan kadın yardım bekliyor

Bakmadan Geçme

21-22 Temmuz Konya elektrik kesintisi listesi! (GÜNCEL) MEDAŞ Konya elektrik kesintisi ne zaman bitecek? 21-22 Temmuz 2024 Antalya elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Antalya'da elektrikler ne zaman gelecek? 21-22 Temmuz Gaziantep elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Gaziantep'te elektrikler ne zaman gelecek? Gaziantep'te elektrik kesintisi! 21-22 Temmuz İstanbul elektrik kesintisi! ELEKTRİKLER NE ZAMAN GELECEK? Ümraniye, Küçükçekmece, Beyoğlu elektrik kesintisi! 21-22 Temmuz Manisa elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Manisa'da elektrik ne zaman gelecek? Manisa'da elektrik kesintisi! 21-22 Temmuz İzmir GEDİZ elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! İzmir'de elektrik ne zaman gelecek? İzmir elektrik kesintisi! 21-22 Temmuz Ankara elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Ankara'da elektrikler ne zaman gelecek? Ankara'da elektrik kesintisi! 21-22 Temmuz Adana elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Adana'da elektrikler ne zaman gelecek? Adana'da planlı elektrik kesintileri! Büyükçekmece hangi yakada, İstanbul'un neresinde? Büyükçekmece nerede, Avrupa yakasında mı Anadolu yakasında mı? Masterchef Yudum kimdir, kaç yaşında? Yudum Kıvanç Kaya kim, yaşı, aslen nereli, evli mi? Masterchef Alper kimdir, kaç yaşında? Alper Öztamur kim, yaşı, aslen nereli, evli mi? Masterchef Enes Şahin kimdir, kaç yaşında? Enes Şahin kim, yaşı, aslen nereli, evli mi? Masterchef Ayşe kimdir, kaç yaşında? Ayşe Ekiz kim, yaşı, aslen nereli, evli mi? Masterchef Şirin kimdir, kaç yaşında? Şirin Sadegzade kim, yaşı, aslen nereli, evli mi? Masterchef Umut kimdir, kaç yaşında? Umut Arkın Tuzcu kim, yaşı, aslen nereli, evli mi?
İsrail, Yemen'in ardından bu kez komşusu Lübnan'ı vurdu

İsrail, Yemen'in ardından bu kez komşusu Lübnan'ı vurdu

500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title