Haberler

Kadına Yönelik Şiddetle Mücadele Günü

Adana'da kendilerine "Sosyalist Feminist Kolektif Kadınlar" adını veren bir grup, kadına yönelik şiddeti meşale yakıp protesto etti."25 Kasım Kadına Yönelik Şiddetle Mücadele Günü" kapsamında Abidin Dino Sanat Parkı'nda toplanan bir grup kadın,...

Adana'da kendilerine "Sosyalist Feminist Kolektif Kadınlar" adını veren bir grup, kadına yönelik şiddeti meşale yakıp protesto etti.

"25 Kasım Kadına Yönelik Şiddetle Mücadele Günü" kapsamında Abidin Dino Sanat Parkı'nda toplanan bir grup kadın, meşale yakıp pankart açarak slogan attı.

Sosyalist Feminist Kolektif Kadınlar üyesi Merih Topal, Türk Ceza Kanunu'ndaki "cinsiyetçi yasaların" değiştirilmesini ve "kadın katliamlarının" son bulmasını istediklerini ifade etti.

Topal, kadın lehine yasaların uygulanabilir olması için gerekli önlemlerin alınmasını istediklerini vurgulayarak, şöyle devam etti:

"Erkek egemen zihniyetle oluşturulan ayrımcı yasaların kaldırılmasını, kadın sığınma evlerinin sayısının arttırılmasını, sığınma evlerindeki kadınlara sosyal ve ekonomik desteğin sağlanmasını talep ediyoruz. Tüm çalışan kadınlar için ücretli doğum izni, ekonomik şiddete son verilmesi için eşit işe eşit ücret verilmesini, sendikasız, sigortasız, kuralsız çalışmaya son verilmesini istiyoruz. Çalışmak isteyen her kadına yaşanabilir bir ücret ve sosyal haklar verilmeli, her iş yerinde kreş açılmalıdır."

Muhabir: İbrahim Erikan - Volkan Kaşık / Aykut Ünlüpınar

Yayıncı: Erdem Gültekin - ADANA

Kaynak: AA / Güncel

Abidin Dino Politika Güncel Haberler

İspanya, başkenti Doğu Kudüs olan Filistin devletini resmen tanıdı

İspanya, başkenti Doğu Kudüs olan Filistin devletini resmen tanıdı

Başımıza taş yağacak! Tavuğa tecavüz etti, o anları başka bir vatandaş kayda aldı

Başımıza taş yağacak! Tavuğa tecavüz etti, o anları başka bir vatandaş kayda aldı

Gümrük ekiplerinden Mersin'de tarihi yakalama! 1 milyar TL'lik kaçakçılık önlendi

Gümrük ekiplerinden Mersin'de tarihi yakalama! 1 milyar TL'lik kaçakçılık önlendi

Bakmadan Geçme

Deprem riski olan bölgeler neresi? Deprem uzmanı Yoshinori Moriwaki açıkladı! 28 MAYIS GÜNLÜK BURÇ YORUMLARI! Bugün burçları neler bekliyor? AŞK, KARİYER, PARA... İspanya, Filistin'i resmen tanıdı mı? İspanya Başbakanı Pedro Sanchez açıklama yaptı mı, ne dedi? İsrail'i destekleyen markalar hangileri? Türkiye'de satılan İsrail markaları tam liste İSKİ BARAJ DOLULUK ORANI 28 Mayıs | Baraj doluluk oranı yüzde kaç? İstanbul baraj doluluk oranı! 29 Mayıs Çarşamba günü toplu taşıma ücretsiz mi? 29 Mayıs'ta okullar tatil mi? Süleymaniye Camii Mimar Sinan'ın hangi eseri? Süleymaniye Camii ne zaman yapıldı, özellikleri neler? Süleymaniye Camii hakkında bilgiler… Mersin tavuğa tecavüz olayı ne, ne oldu? Tavuğa tecavüz eden kim, tutuklandı mı? ALMANYA-TÜRKİYE Milletler Ligi maçı ne zaman? Filenin Sultanlarının 2. Hafta maçları başladı mı? #127952 3 günde öldüren EBOLA VİRÜSÜ ne, nasıl bulaşır? Çinli bilim insanları geliştirdi! #129440 Zekât kimlere farzdır? Geçerli olmasının şartları nelerdir? Tavuğa tecavüz etti! Olay nerede oldu? Şahıs tutuklandı mı? TYT AYT 2024 DENEME SINAVI SONUÇLARI! #9997 YKS deneme sınavı sonuçları açıklandı mı, nereden öğrenilir? İşte sorgulama ekranı! Merdiven boşluğunda ipe asılı halde ölü bulundu! Olay ne, nerede oldu? FETÖ firarisi AKIN İPEK'İN YALISI satışa çıktı mı, ne kadar? Koza-İpek Holding'e ait BEYAZ KÖŞK ne kadara satılıyor, kaç TL?
Çinli bilim insanları sahte Ebola virüsü geliştirdi! Bulaştığı kişileri 3 günde öldürüyor

Çinli bilim insanları sahte Ebola virüsü geliştirdi! Bulaştığı kişileri 3 günde öldürüyor

500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title