Greve 79'luk Dededen Destek

Greve 79'luk Dededen Destek

Sağlık Emekçileri Sendikası (Ses) Ordu Şubesi, Sağlıktaki Sorunlara Dikkat Çekmek ve Hükümetten Taleplerini Bir Kez Daha Dile Getirmek İçin Bir Günlük Greve Gitti.

Greve 79'luk Dededen Destek

Sağlık Emekçileri Sendikası (SES) Ordu Şubesi, sağlıktaki sorunlara dikkat çekmek ve hükümetten taleplerini bir kez daha dile getirmek için bir günlük greve gitti.

Ordu Devlet Hastanesi giriş kapısı önünde basın açıklaması yapan SES Ordu Şube Başkanı Halil Bayramoğlu, bugün gelinen noktada sağlık hizmetlerinin toplum amacından, kamu hizmeti niteliğinden uzaklaştırılarak piyasanın kar hırsına terk edildiğini söyledi. Sağlıkta eşitsizliklerin alabildiğine arttığını savunan Bayramoğlu, "Hastayı müşteri, sağlık çalışanını tüccar olarak gören zihniyete, sağlık ocaklarının kapatılmasına, aile hekimliği aldatmacasına, aile sağlığı elemanı adı altında ebe ve hemşirelerin kölece çalıştırılmasına, kamu hastanelerinin işletme haline getirilmesine, liyakata göre değil 'sadakate' göre atama yapılmasına, radyoloji çalışanlarının çalışma sürelerinin uzatılmasına, torba yasalarla ülkemiz sağlık altyapısının çökertilmesine, keyfi ilaç kısıtlamalarına, güvencesiz çalıştırmaya ve ülkemiz sağlık ortamının yaşadığı sorunlara itiraz ediyoruz" dedi.

SES Ordu Şubesi'nin Ordu Devlet Hastanesi önündeki basın açıklamasını 79 yaşındaki Hüseyin Yurt'un dışında vatandaşlar sadece seyretmekle yetindi. Muayene olmak amacıyla hastaneye gelen Hüseyin dede, SES üyelerinin basın açıklamasına sonuna kadar destek vererek takip etti.

(MAK-SA-CC-Y)

Kaynak: İHA