Eyüp Bilgievleri Şöleni

Eyüp Bilgievleri Şöleni

Eyüp Belediyesi Bilgievleri öğrencileri, geçtiğimiz haftasonu muhteşem bir program hazırladı.

Eyüp Bilgievleri Şöleni

Eyüp Sultan Center'da düzenlenen programda, şiirler okuyan, şarkı söyleyen öğrenciler, tiyatro gösterisiyle de yeteneklerini sergiledi.

Çanakkale Şehitlerinin anıldığı tiyatro oyununda rol alan Eyüp Belediyesi Bilgievi öğrencileri, şiir, kompozisyon ve resim dallarında hazırladıkları projelerle yarıştı. Ödül alan öğrencilere plaketlerini Eyüp Belediye Başkanı İsmail Kavuncu verdi.

Nişanca , Düğmeciler ve Alibeyköy bilgi evlerinde ders gören öğrencilerden oluşan 40 kişilik müzik korosu ise programı izlemeye gelen konuklara unutulmaz anlar yaşattı. Etkinliğe Eyüp Belediye Başkanı İsmail Kavuncu, Başkan Yardımcısı M. Esat Nuhoğlu, öğrencilerin aileleri ve vatandaşlar katıldı.

Eyüp'teki bilgievlerinin sayısını artıracaklarını ve her mahalleye bir bilgievi projesini hayata geçireceklerini açıklayan Başkan İsmail Kavuncu, "Gençlerimizin her konuda dört dörtlük yetişmelerinde bilgievlerimiz çok önemli bir konuma sahip. Velilerimiz, öğrencilerimiz yapılan çalışmalardan çok memnun. Tek eksiğimiz bilgievlerinin sayısının az olması. Çalışmalarımız sürüyor. Diğer mahallelerimizdeki gençlerimizi, çocuklarımızı da bilgievlerinin imkanlarından yararlandırmak için çabalıyoruz" dedi.

Kaynak: Bültenler