Haberler

CHP Milletvekili Veli Ağbaba: Enflasyonda Sudan, Zimbabve ve Venezuela ile yarışıyoruz

Güncelleme:

CHP Malatya Milletvekili Veli Ağbaba, TÜİK'in açıkladığı enflasyon rakamlarıyla ilgili endişelerini dile getirdi ve Türkiye'nin dünya genelinde enflasyonda kötü bir konumda olduğunu belirtti.

CHP Malatya Milletvekili Veli Ağbaba, TÜİK'in açıkladığı enflasyon rakamlarıyla ilgili "Temmuz ve ağustos ayları yüzde 9'un üzerinde çıktı. Bu 2022 Ocak'tan beri en yüksek enflasyonumuz. Merkez Bankası'nın yıl sonu hedeflerini şimdiden aşmışa benziyoruzŞu anda dünyada enflasyonda Sudan, Zimbabve ve Venezuela ile yarışıyoruz. Yakından Arjantin'i geçersek kimse şaşırmasın" dedi.

CHP Malatya Milletvekili Veli Ağbaba, TÜİK'in enflasyon verileriyle ilgili açıklama yaptı. Ağbaba, şunları söyledi:

"Ekonomi yönetiminin hiçbir tahmini tutmuyor. Temmuz ve ağustos ayları yüzde 9'un üzerinde çıktı. Bu 2022 Ocak'tan beri en yüksek enflasyonumuz. Merkez Bankası'nın yıl sonu hedeflerini şimdiden aşmışa benziyoruz. Maalesef Türkiye ekonomisi büyük bir buhranı yaşıyor. Şu anda dünyada enflasyonda Sudan, Zimbabve ve Venezuela ile yarışıyoruz. Yakından Arjantin'i geçersek kimse şaşırmasın.

Maalesef emekliye zam verilmiyor, memura verilen zammın gerçek enflasyon ile ilgili ve alakası yok. İnsanları kandırmaya devam ediyorlar. Maalesef hayal satmaya devam ediyor ekonomi yönetimi. Bu anlayış devam ettiği sürece Türkiye ekonomisi de enflasyonda yükselmeye devam edecek. 'Faiz sebep enflasyon sonuçtur' diyordu, bu iddiasından vazgeçti. Şu anda hem faiz yüksek hem enflasyon yüksek. İş adamları krediye ulaşamıyorlar. Enflasyon yükseldiği sürece faiz de yükseleceği gözüküyor. Maalesef ülke bu kafa döneminde fakirleşmeye ve yoksullaşmaya devam ediyor."

Kaynak: ANKA / Ekonomi

Milletvekili Veli Ağbaba Venezuela Malatya Türkiye Dünya Sudan Politika Ekonomi Haberler

Cumhur İttifakı'nda çatlak mı var? Devlet Bahçeli'den bayram sabahı çok net mesaj

Cumhur İttifakı'nda çatlak mı var? Devlet Bahçeli'den bayram sabahı çok net mesaj

Gaziantep'te katliam! 5 kişiyi öldürüp aynı silahla intihar etti

Gaziantep'te katliam! 5 kişiyi öldürüp aynı silahla intihar etti

15 yaşındaki Hacer, eski sevgilisi tarafından 120 bıçak darbesiyle öldürüldü

15 yaşındaki Hacer, eski sevgilisi tarafından 120 bıçak darbesiyle öldürüldü

Bakmadan Geçme

Türkiye-Brezilya Voleybol Maçı Canlı İzle! Türkiye-Brezilya voleybol maçı saat kaçta? Türkiye-Brezilya voleybol maçı şifresiz canlı izle! Kurban Bayramı'nda eczaneler açık mı, kapalı mı? Bayram tatilinde nöbetçi eczane nerede? Kurban Bayramı'nda borsa açık mı, kapalı mı? Borsa bayramdan sonra ne zaman açılacak? Kurban Bayramı'nda eczaneler açık mı, kapalı mı? Bayram tatilinde nöbetçi eczane nerede? Kurban Bayramı'nda AVM'ler açık mı, kapalı mı? Bayram tatilinde alışveriş merkezleri çalışıyor mu? #128717 Kurban Bayramı'nda sağlık ocağı kapalı mı, açık mı? Bayram'da hastaneler, poliklinikler ve sağlık ocakları çalışıyor mu? Kurban eti buzdolabında saklanır mı? Kurban eti hemen buzdolabına konur mu, ne kadar bekletilir? Kurban Bayramı'nda borsa açık mı, kapalı mı? Borsa bayramdan sonra ne zaman açılacak? Kurban Bayramı'nda sağlık ocağı kapalı mı, açık mı? Bayram'da hastaneler, poliklinikler ve sağlık ocakları çalışıyor mu? Kurban Bayramı'nda nereler kapalı? 16-17-18-19 Haziran'da kargo, eczane, bankalar kapalı mı, açık mı? Kurban Bayramı'nda nereler kapalı? 16-17-18-19 Haziran'da kargo, eczane, bankalar kapalı mı, açık mı? Kurban Bayramında Toplu Taşıma Ücretsiz 2024 | 16-17-18-19 Haziran toplu taşıma bedava mı? Bayramda metro, otobüs, vapurlar kaç gün ücretsiz? Kurban Bayramında Toplu Taşıma Ücretsiz 2024 | 16-17-18-19 Haziran toplu taşıma bedava mı? Bayramda metro, otobüs, vapurlar kaç gün ücretsiz? YUMUŞAK KURBAN ETİ KAVURMASI TARİFİ | Lezzetli kavurma nasıl yapılır? Kurban eti mangalda nasıl yumuşak olur? Kurban eti hemen yenir mi, kaç saat dinlenmeli? Diyanete göre kurban eti ne kadar sürede tüketilmeli?
Özel'den Erdoğan'ın 'İadeiziyareti hazmedemediler' sözlerine sert yanıt

Özel'den Erdoğan'ın "İadeiziyareti hazmedemediler" sözlerine sert yanıt

500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title