Haberler

İHH İnsani Yardım Derneği Filistin'e Destek İçin Araç Konvoyu Yola Çıktı

Güncelleme:

İHH İnsani Yardım Derneği Tekirdağ Şubesi tarafından düzenlenen araç konvoyu, Filistin'e destek amacıyla İncirlik Üssü'ne gitmek üzere yola çıktı. Konvoyda yer alan STK'ler ve vatandaşlar, İsrail'e karşı sloganlar atarak Gazze'ye yönelik saldırılara tepki gösterdi.

İnsan Hak ve Hürriyetleri (İHH) İnsani Yardım Derneği Tekirdağ Şubesince Filistin'e destek amacıyla oluşturulan araç konvoyu Adana'daki İncirlik Üssü'ne gitmek üzere yola çıktı.

İHH'nın öncülüğünde bir araya gelen STK'ler ve vatandaşlar, Valilik önünde toplandı.

Katılımcılar İsrail aleyhinde sloganlar atarak, Gazze'ye yönelik saldırılara tepki gösterdi.

İHH Tekirdağ İnsani Yardım Derneği Başkanı Süleyman Çalışkan, gazetecilere yaptığı açıklamada, her zaman mazlumların yanında olduklarını söyledi.

İsrail'i kınamak için yola çıkacaklarını ifade eden Çalışkan, "Dünyaya fesat yayan ABD üstlerini protesto etmek için dünyayı uyandırmak için yola çıkıyoruz. Türkiye'de bütün illerden İncirlik Üssü'ne gidiyoruz. Bizim derdimiz sadece Filistin değil, sadece derdimiz ülkemiz değil, dünyayı özgürleştirmek istiyoruz. Bu konvoyun bir işe yaramayacağını düşünenler Mavi Marmara'nın etkisini hatırlasınlar. Mavi Marmara ile İsrail'den kurtulduk." dedi.

Çalışkan, hiç bir mazlum için din, dil, ırk ayrımı yapmadıklarını aktararak, zalimlerin karşısında olmaya devam edeceklerini dile getirdi.

İslam ülkelerinin harekete geçmesini istediklerini belirten Çalışkan, "Orta Doğu'nun kalbinden Siyonizmi söküp atmak için konvoyumuzla yolumuza devam edeceğiz. Mazlumun sesi olmaya devam edeceğiz." ifadelerini kullandı.

Konuşmaların ardından araçlar İncirlik Üssü'ne gitmek üzere yola çıktı.

Kaynak: AA / Dünya

İncirlik Filistin Tekirdağ İsrail Gazze İHH Dünya Haberler

Son seçim anketinde iktidar ile muhalefet arasında 1,7 puanlık fark

Son seçim anketinde iktidar ile muhalefet arasında 1,7 puanlık fark

LC Waikiki çalışanı arkasında ihbar gibi bir veda mektubu bırakarak intihar etti

LC Waikiki çalışanı arkasında ihbar gibi bir veda mektubu bırakarak intihar etti

Ali Koç'tan yaylım ateşi: Cumhurbaşkanımızın haberi olmadan gücünü kullanıp futbolu dizayn edenlerin sonuna az kaldı

Ali Koç'tan yaylım ateşi: Cumhurbaşkanımızın haberi olmadan gücünü kullanıp futbolu dizayn edenlerin sonuna az kaldı

Bakmadan Geçme

Moody's kredi notları anlamları! A1, A2 ve B1, B2 ne demek? Kredi notları ne anlama geliyor? 1 Ağustos hangi burç? Ağustos'un 1'inde doğanlar hangi burç oluyor? 1 Ağustos burcu! 20 Temmuz Konya elektrik kesintisi listesi! (GÜNCEL) MEDAŞ Konya elektrik kesintisi ne zaman bitecek? 20 Temmuz 2024 Antalya elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Antalya'da elektrikler ne zaman gelecek? 20 Temmuz Gaziantep elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Gaziantep'te elektrikler ne zaman gelecek? Gaziantep'te elektrik kesintisi! 20 Temmuz İstanbul elektrik kesintisi! ELEKTRİKLER NE ZAMAN GELECEK? Fatih, Zeytinburnu, Şişli elektrik kesintisi! 20 Temmuz Manisa elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Manisa'da elektrik ne zaman gelecek? Manisa'da elektrik kesintisi! 20 Temmuz İzmir GEDİZ elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! İzmir'de elektrik ne zaman gelecek? İzmir elektrik kesintisi! 20 Temmuz Ankara elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Ankara'da elektrikler ne zaman gelecek? Ankara'da elektrik kesintisi! 20 Temmuz Adana elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Adana'da elektrikler ne zaman gelecek? Adana'da planlı elektrik kesintileri! Türkiye İspanya maç özeti ve golleri izle! (VİDEO) Türkiye İspanya U19 maçı özeti! Golleri kim attı, maç kaç kaç bitti? Türkiye İspanya maçı kaç kaç, bitti mi? MAÇ SKORU! Türkiye İspanya U19 maçı kaç kaç, canlı maç skoru! Az önce deprem nerede oldu? SON DAKİKA! Deprem şiddeti ve büyüklüğü kaç, nerede oldu? 19 Temmuz son depremler AFAD ve Kandilli listesi Efsane Milan kadrosu! Efsane Milan kadrosunda kimler var, hangi yıl, neden efsane oldular? Marmara'da deprem mi oldu? Marmara'da son dakika deprem oldu! Deprem şiddeti ve büyüklüğü kaç, nerede oldu? Son depremler AFAD ve Kandilli listesi
Klima sorunu çözülmeyen tatilciden protesto! Yatağını otelin en serin yeri olan restorana taşıdı

Klima sorunu çözülmeyen tatilciden protesto! Yatağını otelin en serin yeri olan restorana taşıdı

500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title