Baykal: Vicdan Huzuru İçinde Dönüyorum

Baykal: Vicdan Huzuru İçinde Dönüyorum

Baykal, Şırnak Ziyaretinden 'Vicdan Huzuru İçinde Döndüğünü' Belirterek, 'Asker ve Sivil Her İki Kesimin de Bu Bölgede Aslında Nasıl Aynı Anlayış İçinde Bulunduklarını Görmek Beni Çok Sevindirdi' Dedi

Baykal: Vicdan Huzuru İçinde Dönüyorum

CHP Genel Başkanı Deniz Baykal, Şırnak'a yaptığı ziyaretten, ''vicdan huzuru içinde döndüğünü'' belirterek, ''Asker ve sivil her iki kesimin de bu bölgede aslında nasıl aynı anlayış içinde bulunduklarını görmek beni çok sevindirdi. Terörün kurbanının bazen asker, bazen sivil olabildiğini, terörün hiçbir ayrım gözetmediğini, acımasız yüzünü gördük'' dedi.

Baykal, Genel Sekreter Yardımcısı Mehmet Sevigen ile birlikte bu sabah özel uçakla geldiği Batman'dan askeri helikopterle önce 13 askerin şehit olduğu Şırnak'ta geçici görevle bulunan birliğin de bulunduğu Şırnak 23. Jandarma Sınır Tümen Komutanlığı'na, oradan da 7'si köy korucusu 12 sivil vatandaşın terörist saldırı sonucu hayatını kaybettiği Beytüşşebap'ın Beşağaç Köyü'ne geçti.

Akşam saatlerinde Batman'dan Ankara'ya dönen ve izlenimlerini gazetecilere aktaran Baykal, Beşağaç Köyü'nde ziyaretinden vatandaşların çok memnun olduklarını belirterek, ''İyi ki gelmişiz. Böyle bir bayram gününde, Türkiye'nin kendilerine sahip çıktığını, desteklediği, bizim ziyaretimizin arkasında bütün milletimizin ilgisinin bulunduğunu ifade ettik. Çok memnun oldular'' dedi.

Şırnak 23. Jandarma Sınır Tümen Komutanlığını ziyaretleri sırasında da güç koşullarda görev yapan askerler ve komutanlarla bir araya geldiklerini belirten Baykal, şunları söyledi:

''Onlara milletimizin desteğini, dayanışmasını ifade ettik. Onlar da tam bir bilinç içinde, ne yaptıklarını çok iyi bilerek, inançla görevlerini yapıyorlar. Böyle bir dayanışmadan onlar da çok mutlu oldular. Karargahta onları ziyaret ettik. Askerlerimize çok iyi bakılıyor. Ailelerine onların iyi dileklerini iletiyorum. Milletimiz bu evlatlarıyla iftihar edebilir. Hepimiz iftihar ediyoruz. O bölgede şehit veren vatandaşlarımız da inançla ülkeye sahip çıkıyorlar. Bizim de bütünleşmeye katkı getiren bir ziyaret yaptığımızı düşünüyorum. Görevimizi yerine getirdik, çok iyi oldu. Vicdan huzuru içinde dönüyorum.''