Başsavcısı Bozkan: '10 Kişi Öldü, 7 Kişi Kurtarıldı'

Başsavcısı Bozkan: '10 Kişi Öldü, 7 Kişi Kurtarıldı'

Başsavcısı Bozkan: '10 Kişi Öldü, 7 Kişi Kurtarıldı'
Anadolu Ajansı - Haberler | Güncel

Zigana'da Meydana Gelen Çığ Faciasında 10 Kişinin Öldüğü, 7 Kişinin de Kurtarıldığı Bildirildi.

Zigana'da meydana gelen çığ faciasında 10 kişinin öldüğü, 7 kişinin de kurtarıldığı bildirildi.

Gümüşhane Cumhuriyet Başsavcısı Abidin Bozkan, A.A muhabirine yaptığı açıklamada, Zigana'daki tesislere yakın bir bölgede yürüyüşe çıkan Trabzon Tenis Dağcılık İhtisas Kulübü Derneği üyelerinin de aralarında bulunduğu grubun üzerine, saat 11.00 sıralarında çığ düşmesinin ardından başlatılan arama kurtarma çalışmalarının 16.30 da sona erdirildiğini belirtti.

Başsavcı Bozkan, çığ nedeniyle ölen ve yaralananların, arama kurtarma çalışmalarının tamamlanmasının ardından kesinliğe kavuşturulabildiğini belirterek, bu saate kadar isimlerin karıştırılması nedeniyle yanlış bilgiler aktarılabildiğini kaydetti.

Bozkan, son tespitleri göre olayda Burçak Sevim (25), Davut Akdeniz, Erhan Terzi (36), Özlem Timurcuoğlu (26), Hüseyin Karaosmanoğlu (69), Gülhanım Piyale (49), Yasemin Aktaş (35), Hasan Ali İsoğlu (55) Dursun İnan olay yerinde, Hüsniye Sarıbıyık'ın da tedavi gördüğü Karadeniz Teknik Üniversitesi Farabi Hastanesi'nde saat 16.20'de hayatını kaybettiğini belirtti.

Çığ düşmesinde yaralanan Rahmi Keleş'in (61) Farabi Hastanesi'nde, Yonca Yılmaz'ın da Maçka Devlet Hastanesi'nde tedavisinin sürdüğünü belirten Bozkan, Elmas Aykaç, Ural Ayar, Hasan Anahar, Hasan Çiftçi ve Emel Şimşek'in ise çığdan fazla etkilenmediğini kaydetti.

Kaynak: Anadolu Ajansı

Haber Yorumları
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.

Çok Okunan Haberler

title