Balıkesir: Huzurevi Gecesinde Bin 760 YTL Toplandı

Balıkesir: Huzurevi Gecesinde Bin 760 YTL Toplandı

Balıkesir'in Burhaniye İlçesi'nde Yeni Hizmete Giren Kenan Sucuoğlu Huzurevi Vakfı Yararına Yardımlaşma ve Dayanışma Gecesi Düzenlendi.

Balıkesir: Huzurevi Gecesinde Bin 760 YTL Toplandı

Balıkesir'in Burhaniye İlçesi'nde yeni hizmete giren Kenan Sucuoğlu Huzurevi Vakfı yararına yardımlaşma ve dayanışma gecesi düzenlendi.

Geçtiğimiz aylarda hizmete açılan Burhaniye Kenan Sucuoğlu Vakfı Huzurevi'nin ihtiyaçlarının karşılanması için gerçekleştirilen geceye vatandaşlar büyük ilgi gösterdi. Gecede yapılan çerez ve bilet satışlarından elde edilen bin 760 YTL'lik gelir vakfa bırakıldı. Burhaniye Belediyesi ve Kenan Sucuoğlu Huzurevi Vakfı Yönetim Kurulu Başkanı Fikret Akova, "Geçtiğimiz aylarda hizmete açtığımız huzurevinde kalmak üzere 5 bin kişi gibi rekor bir müracaat oldu. Onlara çok teşekkür ediyorum" dedi.

Gecede sahneye çıkan Gülcan Altan ve grubu ile Burhaniye Belediyesi bale okulu öğrencileri programa katılanların hoş vakit geçirmesini sağladı. Gecede konuşan Burhaniye Belediye ve Kenan Sucuoğlu Huzurevi Vakfı Yönetim Kurulu Başkanı Fikret Akova, "Huzurevimizde kalmak için yapılan müracaatları değerlendiriyoruz. Huzurevimizin bir takım ihtiyaçları var. Bunları karşılamak üzere bu tür etkinliklerimiz zaman zaman olacak. İlçe halkımız konu yardım olunca el birliği yaparak bize destek oluyorlar. Onlara çok teşekkür ediyorum. Bizi geceye katılarak bizlere maddi ve manevi destek olan herkesi şükranlarımı sunuyorum" diye konuştu.

Öte yandan, huzurevinde tek kişilik oda aidatının 750 YTL, 2 kişilik oda aidatının 375 YTL, 3 kişilik oda aidatının 250 YTL olarak belirlendiği, giriş bağışının ise bin YTL olduğu bildirildi.

Kaynak: İHA