Aydın: Ülkü Ocakları'ndan Üniversiteli Gençlere Ramazan Nasihati

Aydın: Ülkü Ocakları'ndan Üniversiteli Gençlere Ramazan Nasihati

- Ülkü Ocakları Aydın İl Başkanlığı, Adnan Menderes Üniversitesi'nde (Adü) 2006-2007 Eğitim Öğretim Yılının Yeni Başlaması Dolayısıyla Adü'de Öğrenim Gören Öğrencilere Bir Araya Geldi. Aydın Gar Tesisleri'nde Düzenlenen "Yeni Ufuklara Doğru" İsimli Ramazan Sohbetinde Öğrenciler Terör ve Uyuşturucuya Karşı Uyarılarak Bilinçli Davranmaları İstendi.

Aydın: Ülkü Ocakları'ndan Üniversiteli Gençlere Ramazan Nasihati

- Ülkü Ocakları Aydın İl Başkanlığı, Adnan Menderes Üniversitesi'nde (ADÜ) 2006-2007 eğitim öğretim yılının yeni başlaması dolayısıyla ADÜ'de öğrenim gören öğrencilere bir araya geldi. Aydın Gar Tesisleri'nde düzenlenen "Yeni Ufuklara Doğru" isimli Ramazan sohbetinde öğrenciler terör ve uyuşturucuya karşı uyarılarak bilinçli davranmaları istendi.

Sohbet toplantısına Ülkü Ocakları İl Başkanı Özen Gündüz, İl Başkan Yardımcısı Burak Pehlivan, Üniversite Başkanı Aktan Demir, Ortaöğretim Başkanı Halil Etten, Sosyal Faaliyetler kolu başkanı A.Erhan Tokmar, Üniversite Konsey Başkanı Adem Polat ve çok sayıda öğrenci katıldı.

Sohbette açılış konuşmasını yapan Ülkü Ocakları Aydın İl Başkanı Özen Gündüz, Ülkücü gençlik olarak geçmiş yıllarda olduğu gibi, terör örgütlerinin ve işbirlikçilerinin üniversite gençliğine yönelik tuzaklarına, kışkırtmalarına ve ihanetlerine karşı gençliği uyaracaklarını belirterek, öğrenci velileri 'bilinçli olun' çağrısı yaptı. Özellikle terör örgütünün kötü planlarının tamamını gençler üzerinde kurduğunu hatırlatan Gündüz "Dün olduğu gibi bugün de hepimiz milli ve manevi değerlere sahip çıkmalıyız. İman ve tefekkür sahibi olgun bireyler olarak, Türklüğe yönelik tehdit ve tezgahlara karşı hepimiz uyanık ve bilinçli olmalıyız. Ülkücü Türk Gençliği, 2023 yılı Lider Ülke Türkiye ülküsüyle, atalarına ve ruh köklerine yakışır bir şekilde mücadele edecek ve eğitim hayatı boyunca edindiği birikimle de aklın, bilimin ve çağın gereklerine uygun biçimde ülkesine hizmet edecektir. Bundan hiç kimsenin şüphesi olmamalıdır" dedi. Gecede öğrencilerin yaşadığı sorunların en az indirgenmesi ve çözüm önerileri için görüş alışverişinde bulunuldu.

(İK-YK)