Alaçam'da Başpehlivan Ender Sermest Bulut Oldu

Samsun'un Alaçam İlçesinde Belediye Tarafından 41 Yıldır Geleneksel Olarak Tertip Edilen ve 600 Yıllık Bir Geçmişi Olan Geyikkoşan Güreşleri'nde Başpehlivanlığı Kahramanmaraşlı Ender Sermest Bulut Kazandı.

Alaçam'da Başpehlivan Ender Sermest Bulut Oldu

Samsun'un Alaçam ilçesinde belediye tarafından 41 yıldır geleneksel olarak tertip edilen ve 600 yıllık bir geçmişi olan Geyikkoşan Güreşleri'nde başpehlivanlığı Kahramanmaraşlı Ender Sermest Bulut kazandı.

375 güreşçinin katıldığı Geyikkoşan Güreşleri'nde pehlivanlar, dereceye girmek için kıyasıya mücadele ederken, seyircinin yakın ve ateşli ilgisi ile güreşçilerin de kazanma arzuları kamçılandı. Seyirciler ve davetli protokol, güreşlerde heyecanlı ve coşkulu anlar yaşadı. Güreş müsabakalarını vatandaşların yanısıra Alaçam Kaymakamı Mustafa Masatlı, Yakakent Kaymakamı Abdullah Çiftçi, Garnizon Komutanı Cengiz Yılmaz, Alaçam Belediye Başkanı Fırat Anarat, Bafra Belediye Başkanı Şükrü Neiş, Yakakent Belediye

Başkanı Radi Şen, Bafra TSO Başkanı Rızvan Aksoy, Siyasi parti ilçe başkanları, mesleki oda başkanları, sivil toplum örgütleri ve çok sayıda davetli izledi.

Alaçam Muhtarlar Derneği ve Ziraat Odası Başkanı Vedat Anarat, Alaçam Belediyesi ile özel anlaşmalı olarak Geyikkoşan Güreşleri'nin ağalığını kazandı. Finalde Şaban Yılmaz ile kıyasıya güreşen Ender Sermest Bulut, başpehlivan oldu. Başpehlivan olan Bulut'a bin 200 YTL para ödülü ve çeşitli hediyeler verildi. Ödüller ve madalyalar, şenliklere katılan davetli protokol tarafından sporculara takdim edildi.

(NA-MAY-EYB-OK-S)

Kaynak: İHA