Adana Umum Servis Aracı İşletmecileri Esnaf Odası Başkanlığına Perçin Seçildi

Adana Umum Servis Aracı İşletmecileri Esnaf Odası Başkanlığına Perçin Seçildi

Adana Umum Servis Aracı İşletmecileri Esnaf Odası Başkanlığına Ünsal Perçin Seçildi.

Adana Umum Servis Aracı İşletmecileri Esnaf Odası Başkanlığına Perçin Seçildi

Adana Umum Servis Aracı İşletmecileri Esnaf Odası başkanlığına Ünsal Perçin seçildi.

Oscar Müzikholde yapılan genel kurulda 5 liste yarıştı.

Kongrede divan başkanlığını üyelerin oy birliğiyle Adana ESOB Başkanı Kazım Barışık, yardımcılığını ESOB Başkan Vekili Mustafa Avşar, ESOB 2. Başkanı Aydın Hür ve Minibüsçüler Odası Başkanı Nihat Sözütek yaptı.

Divan heyetinin yerini almasıyla birlikte saygı duruşunda bulunuldu ve İstiklal Marşı okundu. Yönetim ve denetim kurulu faaliyet raporları okunarak oylamaya sunuldu. Raporlar oybirliği ile kabul edildi. Ardından başkan adayları sırayla konuşmalarını yaptı.

Başkan adaylarından Metin Avcı, servisçilerin en önemli sorunlarından birisinin korsan servis sorunu olduğunu belirterek, kazanması halinde bu sorunu çözme sözü verdi. Aday Sedat Salman, seçilmeleri halinde trafik ve sivil plaka sorunlarının üzerine giderek, korsan servis sorununu da çözeceklerini söyledi.

Aday Ünsal Perçin, yapacakları hizmetleri kendi ceplerinden karşılayacaklarını odanın bir lirasının harcamayacaklarını belirterek, hizmet vermeye geleceklerini dile getirdi.

Servisçi esnafının sıkıntılarını çok iyi bildiğini kaydeden Eray Sarıoğlu da, sorunları çözmek için geleceklerini, seçimi kazanmaları halinde korsan servis sorununu 3 ayda çözeceklerini, aksi takdirde 4. ay yönetimi ile birlikte görevi bırakacaklarını iddia etti.

Mevcut başkan Orhan Polat ise, adayların vermiş olduğu vaatlerin güzel ve yerinde olduğunu ancak yasalar çerçevesinde hareket edilmesi nedeni ile çözümlerin bu kadar kolay olmayacağını savundu.

Tüm adayların korsan servis konusuna değindiğini hatırlatan Polat, "Korsan servis sorununa ben de katılıyorum. Yönetmelik gereği bir şey yapılamıyor. İşadamının fabrikası var kendi personelini kendi otobüsleri ile gönderiyor. Buna bir şey yapamayız. Türkiye genelinde 32 ilde örgütlüyüz. Her ilde bu korsan sorunu var" dedi.

Seçim sonunda Orhan Polat 138, Metin Avcı 228, Sedat Salman 202, Eray Sarıoğlu 165 oy alırken, Ünsal Perçin 310 oyla seçimi kazanan isim oldu.

Ünsal Perçin'in yönetim kurulunda şu isimler bulunuyor: "Başkan. Ünsal Perçin. Yönetim Kurulu: Mustafa Çerkezgil, Ferhat Taşkın, Yiğit Küpeli, Gürbüz Şahbaz, Nasıf Olcan, Muhammet Aydın, Kemal Üyürer, Naim Erdoğan. Denetim Kurulu: Soner Göçebe, İsmail Yılmaz, Halis Dinçer" (CİHAN)